Przegląd wystawców na targach InPrint Mediolan 201
26 sie 2016 12:07

Tegoroczna edycja targów InPrint odbędzie się w Mediolanie od 15 do 17 listopada i będzie okazją do zaprezentowania najświeższych nowinek ze świata druku funkcjonalnego. Wśród wystawców nie zabraknie reprezentantów branży sitodruku, która w dalszym ciągu odgrywa istotna rolę w druku przemysłowym.

Sakurai, jeden z największych na świecie producentów sprzętu do sitodruku zaprezentuje innowacyjny system rejestrujący MS80SD + CCD, znajdujący zastosowanie w automatycznych rozwiązaniach sitodrukowych na skalę przemysłową.

Firma ESC zaoferuje klientom możliwość wykonania praktycznych testów maszyn. Korzystając ze specjalnie do tego celu przygotowanego centrum testowego, można będzie sprawdzić przydatność wybranych procesów drukowania i możliwość ich wykorzystania w produkcji przemysłowej. Posiadająca ponad 65-letnie doświadczenie w druku przemysłowym ESC będzie promować  innowacyjne, indywidualnie zaprojektowane rozwiązania drukujące.

Nazdar jest producentem atramentów dla różnych technologii i branż. Na jego stoisku będzie można zapoznać się z ofertą atramentów UV, UV-LED, atramentów na bazie wody i rozpuszczalników, przeznaczonych dla druku cyfrowego oraz sitodruku. Atramenty Nazdar są stosowane między innymi w motoryzacji, branży opakowaniowej oraz w rozwiązaniach z zakresu inteligentnych technologii.

Pochodząca z Mediolanu firma Sirpi produkuje atramenty i lakiery od ponad 50 lat, zaopatrując branże meblarską, motoryzacyjną, opakowaniową, jak również producentów etykiet i szeroko pojętą branżę graficzną. Posiadająca szeroki wybór atramentów gotowych Sirpi zajmuje się też produkcją na życzenie, realizowaną według indywidualnej specyfikacji klienta. W ofercie Sirpi znajdują się produkty na bazie wody, rozpuszczalników, atramenty UV i utwardzane produkty UV LED.

Nowym wystawcą reprezentującym branżę druku funkcjonalnego będzie francuski Ceradrop – przedstawiciel koncernu MGI. Ceradrop projektuje i sprzedaje materiały i urządzenia dla przemysłu drukowanej elektroniki oraz druku 3D. Dzięki w pełni skalowalnej, modułowej koncepcji technologicznej wykorzystywanej w drukarkach serii Ceradrop, możliwe będzie wprowadzanie nowych produktów na rynek drukowanej elektroniki.

Firma Alchemie Technology, dostarczająca rozwiązania dla branży druku inkjetowego, zaprezentuje technologię głowic Jetronica, zaprojektowanych do użytku przemysłowego, a szczególnie wykorzystywanych na etapach przed- i podrukowym. Innowacyjne podejście technologiczne w konstruowaniu głowic, a w szczególności sposób osadzania płynów funkcyjnych pozwala na zmniejszenie zużycia materiału, ograniczenie odpadów, czyniąc produkcję bardziej energooszczędną.

Prace rozwojowe prowadzone przez CyconJet – dostawcę atramentów dla branży opakowaniowej otwierają nowe możliwości dla różnych linii produkcyjnych. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji farb, CyconJet zaprezentuje nowy system atramentów UV, opracowany specjalnie z myślą o sektorze przemysłowym. Propozycja rynkowa firmy CyconJet pozwoli zastąpić drukowanie na papierze i folii drukiem bezpośrednio na zakrzywionych kształtach i wyrobach metalowych.

Do grona nowych wystawców dołączy w tym roku także EFI, obejmując jednocześnie patronat merytoryczny nad targami. Mająca siedzibę w Dolinie Krzemowej w Kalifornii EFI jest liderem rozwiązań dla druku atramentowego a zarazem głównym dostawcą stale rozwijającej się gamy drukarek, farb drukarskich, oprogramowania MIS/ERP oraz popularnego systemu EFI Fiery.

Do wyspecjalizowanych oddziałów branżowych EFI należą hiszpańska EFI Cretaprint, produkująca zaawansowane drukarki atramentowe do dekoracji płytek ceramicznych i EFI Reggiani, włoski producent maszyn drukarskich oraz urządzeń dla sektora włókienniczego. Na początku tego roku EFI nabyła firmę Rialco z Wielkiej Brytanii - jednego z wiodących europejskich dostawców proszków barwnikowych i produktów kolorowych dla druku cyfrowego oraz przemysłu wytwórczego.

Miejsce wśród tegorocznych wystawców zajmie też Thieme - międzynarodowy dostawca dla branży sitodruku i systemów druku cyfrowego. Oferta Thieme obejmuje, obok klasycznych rozwiązań dla druku tradycyjnego, także wyspecjalizowane integracje procesów poligraficznych w ramach wieloetapowych procedur produkcyjnych. Ważną cechą technologii oferowanej przez Thieme jest zmienna koncepcja urządzenia, która pozwala na elastyczne dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta zarówno sitodrukowego, jak i cyfrowego.

Codziennie w godzinach 12.00-13.00, w głównej sali konferencyjnej obiektu targowego, firma IMI Europa będzie gospodarzem serii spotkań technologicznych. Przedstawiciele liderów branżowych, takich jak Global Inkjet Systems, Pivotal Resources czy Inca Digital, będą wymieniali opinie na temat globalnych systemów eksploatacyjnych, kluczowych elementów technologii, w tym farb, oprogramowania, głowic, obsługi i integracji dysz, co z założenia będzie merytorycznym uzupełnieniem pozostałych treści dostępnych na targach.

Opracowano na podstawie informacji InPrint.