Producent drukarek 3D w wąskim gronie uczestników spotkania z Wicepremierem
17 lis 2017 12:04

16 i 17 listopada 2017 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena, odbędzie się kolejna edycja Kongresu 590, organizowanego pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wśród prelegentów, obok Prezydenta wystąpią m.in. Alberto Bagnai - Profesor Nadzwyczajny Polityki Gospodarczej Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gabriele d’Annunzio, Desmond Lachman - członek American Enterprise Institute, a także Premier Beata Szydło oraz Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki, który drugiego dnia Kongresu spotka się z przedstawicielami innowacyjnych przedsiębiorstw. Jednym z zaproszonych na to spotkanie jest Prezes Zarządu VERASHAPE Tomasz Szymański.

Kongres 590 jest jednym z tych niewielu wydarzeń, na którym stawia się komplet najważniejszych osób odpowiedzialnych za gospodarkę. Łącznie w Kongresie 590 weźmie udział 3 tys. osób, a w licznych panelach oprócz ekspertów, przedsiębiorców i menedżerów pojawią się członkowie rządu i przedstawiciele samorządów z całego kraju. Druga edycja tego wydarzenia ma być okazją do rozpoczęcia dyskusji na temat aktualnych wyzwań stojących przed polskimi przedsiębiorstwami. Tym wyzwaniom poświęconych zostało siedem bloków tematycznych.

Podczas nich, Prelegenci przeprowadzą przegląd kilku sektorów polskiej gospodarki: chemicznego, mieszkaniowego, motoryzacyjnego i rolno-spożywczego oraz przedstawią źródła ich sukcesów. Omówione zostaną również największe wyzwania dla biznesu. Dwa najważniejsze z nich to ekspansja zagraniczna prowadzona przez polskie firmy oraz zaangażowanie w działalność badawczo-rozwojową.

Wyzwania stojące przed polskimi przedsiębiorstwami oraz ich ekspansja na rynki zagraniczne zostaną z pewnością omówione także podczas piątkowego spotkania z Wicepremierem Morawieckim. Na to spotkanie prosto z Frankfurtu, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano 5-osiową drukarkę 3D VSHAPER, przybędzie Prezes Zarządu VERASHAPE Tomasz Szymański.

Prace koncepcyjne nad drukarką 5-osiową cały czas trwają, postanowiliśmy jednak zaprezentować ich dotychczasowy efekt na targach FORMNEXT, aby w proces rozwoju technologii włączyć jej potencjalnych odbiorców. Dążymy do tego, aby maszyna która trafi do sprzedaży w 2019 roku spełniała oczekiwania wymagających firm produkcyjnych – mówi Tomasz Szymański, Prezes i założyciel VERASHAPE.

Firma VERASHAPE nieustannie pracuje nad rozwojem międzynarodowej sieci sprzedaży drukarek 3D, a jej rozwiązania dostępne są już m.in. na rynku holenderskim, czeskim, brytyjskim, tureckim i chińskim. Rozwiązania druku 3D VSHAPER w tym roku zaprezentowano na największych targach branżowych m.in. Hannover Messe, TCT Show w Birmingham czy też wspomniane już targi FORMNEXT we Frankfurcie. Firmy rozpoczynające przygodę z drukiem 3D w kanale partnerskim VSHAPER, mogą liczyć na szkolenia produktowe i wsparcie merytoryczne na każdym etapie procesu sprzedaży.

Zaproszenie na spotkanie z Wicepremierem, traktuję jako wyraz uznania dla prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez mój zespół oraz budowania marki polskiej gospodarki na świecie – dodaje Prezes Szymański.

Najważniejsze podczas Kongresu 590 będą dyskusje o tym, co czeka polską gospodarkę w najbliższych latach. Dyskusje pod ogólnym hasłem „Uwolnić polski potencjał” mają dotyczyć zarówno kwestii ogólnych, takich jak otoczenie gospodarcze czy system podatkowy, jak również sytuacji w poszczególnych branżach, zwłaszcza w kontekście prowadzonych prac badawczo-rozwojowych.

Opracowano na podstawie informacji VSHAPER.PL