PRINTING United Alliance i Idealliance razem
20 sty 2021 09:34

PRINTING United Alliance i Idealliance ogłosiły zamiar połączenia obu organizacji. Fuzja podkreśla długoterminowe działania PRINTING United Alliance na rzecz globalnego przemysłu poligraficznego i graficznego poprzez oferowanie specjalistycznych usług, zasobów i wsparcia.

Rady dyrektorów obu spółek jednogłośnie głosowały za połączeniem. W ubiegłym roku SGIA i PIA oficjalnie połączyły się, tworząc PRINTING United Alliance - wszechstronne stowarzyszenie graficzne i poligraficzne.

PRINTING United Alliance jest nowym podmiotem powstałym w 2020 r. w wyniku połączenia Specialty Graphic Imaging Association (SGIA) i Printing Industries of America (PIA). Celem współpracy było stworzenie największego, najbardziej kompleksowego stowarzyszenia poligraficznego w Stanach Zjednoczonych.

Członkowie uzyskali dostęp do szkoleń, warsztatów, wydarzeń, badań, dialogu z przedstawicielami rządu, ustawodawstwa, wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju środowiskowego, a także zasobów wiodącej firmy medialnej w branży - NAPCO Media.

Idealliance to stowarzyszenie branżowe zajmujące się drukiem i opakowaniami, współpracujące z właścicielami marek, twórcami treści i mediów, agencjami, projektantami, dostawcami materiałów, producentami OEM, twórcami technologii i usługodawcami na całym świecie. Obsługuje branżę komunikacji graficznej, tworząc programy szkoleniowe i certyfikacyjne, opracowując profesjonalne standardy i specyfikacje oraz redefiniując przepływy pracy w całym łańcuchu dostaw druku i opakowań.

W ciągu ostatnich kilku lat PRINTING United Alliance koncentrowało działania na pracach, które mają największy wpływ na procesy drukowania - powiedział Ford Bowers, dyrektor generalny PRINTING United Alliance i dodał: Cieszymy się, że Idealliance może dołączyć do nas jako wiodące stowarzyszenie normalizacyjne, szkoleniowe i edukacyjne branży poligraficznej. Media dla różnych segmentów druku, wiele wydarzeń, które prowadzimy, w tym PRINTING United Expo, oraz członkostwo ponad 6000 firm posłużą do wzmocnienia i rozszerzenia działalności Idealliance jako „stowarzyszenia w ramach stowarzyszenia”, które dzięki swojej misji będzie nadal wspierać rozwój naszej branży.

Idealliance to organizacja znana jako lider w certyfikacji i szkoleniu specjalistów ds. zarządzania kolorami na całym świecie - powiedział Dick Ryan, dyrektor generalny Idealliance i wyjaśnił: Podjęta w celu kontynuowania rozwoju fuzja zapewni znaczne możliwości ekspansji dzięki solidnym platformom PRINTING United Alliance, pozostając w zgodzie ze strategią stowarzyszenia. We współpracy z PRINTING United Alliance dążymy do zapewnienia globalnej standaryzacji, szkoleń i programów certyfikacji w łańcuchu dostaw druku i opakowań wszystkim specjalistom sektora komunikacji graficznej. Partnerstwo pozwoli rozszerzyć działanie na nowe rynki oferując szkolenia i certyfikacje specjalistów, procesów i systemów na całym świecie. Razem będziemy starali się służyć branży poligraficznej i opakowaniowej lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Połączenie obu organizacji ma zostać sfinalizowane 1 marca. Dalsze informacje i szczegóły będą wkrótce dostępne.

Opracowano na podstawie informacji PRINTING United Alliance