Printed Easy zwiększa moce produkcyjne o 300 proc.
16 maj 2024 06:30

Brytyjska firma Printed Easy, specjalizująca się w druku web-to-print, zainwestowała w technologię atramentową Tau RSC E LED od Durst, producenta technologii druku cyfrowego i produkcyjnego, co zwiększyło wydajność produkcji etykiet i naklejek o 300 proc.

Najnowsza maszyna firmy z Letchworth, Hertfordshire, pracuje z prędkością 52 m/min i jest skonfigurowana z wysokowydajnym atramentem Tau RSC UV LED CMYK plus biały, który charakteryzuje się doskonałą odpornością i dużą trwałością.

Durst Tau RSC E LED rozpoczął już produkcję, a John Lancaster, dyrektor zarządzający, powiedział: Durst jest szybszy niż maszyna, którą zastąpił, i ma kilka wyraźnych zalet. Działa dobrze na podłożach PP bez primera i ma szerszą gamę kolorów. Mamy również nowy system suszenia LED. Zamiast zwykłej lampy, która jest włączona przez cały czas, system włącza się tylko wtedy, gdy obecny jest pigment.

Simon Cosh, menedżer ds. rozwoju biznesu etykiet w Durst UK & Ireland, powiedział: To fantastyczne, że firma Printed Easy wybrała technologię Durst jako swoją pierwszą inwestycję w druk atramentowy. John i jego zespół zawsze badają najnowsze, najbardziej innowacyjne, skuteczne i wydajne systemy, aby zaspokoić potrzeby firmy i z niecierpliwością czekamy na pozytywny wpływ Durst Tau RSC E LED na produkcję. Nasza wiodąca na rynku technologia Tau z unikalną możliwością drukowania w rozdzielczości do 1200 x 1200 dpi okazuje się prawdziwym zwycięzcą dla coraz większej liczby klientów, którzy widzą w cyfrowych maszynach atramentowych LED przyszłość dla swojej firmy.

Printed Easy zatrudnia 57 pracowników i oczekuje się, że w tym roku osiągnie obrót w wysokości 15,7 mln funtów (18,28 mln euro).

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst