Print Make Wear powraca na FESPA Global Print Expo 2020 
23 gru 2019 13:50

Fabryka mody FESPA - pod nazwą Print Make Wear - powróci na targach FESPA Global Print Expo 2020, które odbędą się w dniach 24 – 27 marca w centrum wystawienniczym IFEMA (Feria de Madrid), tym razem z naciskiem na produkcję odzieży sportowej. Razem ze współorganizowaną imprezą Sportswear Pro, Print Make Wear zaprezentuje narzędzia ułatwiające spersonalizowaną, zrównoważoną produkcję na żądanie. W ramach wydarzenia zostanie odtworzony kompleksowy proces produkcji odzieży sportowej i rekreacyjnej, a także odbędzie się seria wycieczek prowadzonych przez ambasador branży tekstylnej FESPA, Debbie McKeegan.

„Print Make Wear okazało się najbardziej popularnym wydarzeniem FESPA Global Print Expo 2019 i nie jest trudno zrozumieć dlaczego - to tętniące życiem forum, na którym można zanurzyć się we wszystkich aspektach drukowania na odzieży, od projektowania do drukowania i wykończenia - mówi Debbie. - Chcemy zapewnić naszym odwiedzającym możliwość doświadczenia z pierwszej ręki, w jaki sposób technologia druku cyfrowego, oprogramowanie i automatyzacja mogą zrewolucjonizować produkcję odzieży sportowej i zdefiniować potencjalne nowe drogi na rynek.”

Podobnie jak w poprzednich edycjach, Print Make Wear zajmie się każdym etapem procesu produkcji odzieży. Wydarzenie będzie swoistym połączeniem między targami FESPA Global Print Expo 2020 a Sportswear Pro 2020.

Nadchodząca edycja targów obejmie dwa procesy produkcyjne naraz. Pierwszy z nich to druk bezpośredni (DTG) na odzieży sportowej i rekreacyjnej. Odwiedzający będą mogli zamówić i spersonalizować męską koszulkę do biegania czy tył kamizelki albo legginsów dla kobiet. Drugi, obejmie druk z roli na rolę, uwzględniając cały proces produkcji odzieży od wstęgi do druku do ostatecznej dostawy, z próbkami zadrukowanych tkanin - ciętymi, szytymi i pakowanymi na miejscu. Prace będą wyeksponowane na wieszakach i prezentowane przez modeli na wybiegu.

Print Make Wear przedstawi korzyści druku na żądanie i personalizacji we współczesnej produkcji odzieży. Kolejnym kluczowym obszarem zainteresowania będzie zrównoważony rozwój.

„Zrównoważony rozwój jest niezbędnym składnikiem przyszłych technologii produkcyjnych w wielu branżach i to samo dotyczy produkcji odzieży sportowej, - wyjaśnia Debbie. - Jako kluczowy element w naszej branży, zrównoważony rozwój będzie mocno odzwierciedlony w całym Print Make Wear. Będziemy podkreślać w jaki sposób produkcja na żądanie pomaga znacznie zmniejszyć ilość odpadów. Ponadto większość drukowanych tkanin to materiały organiczne lub materiały z recyklingu, które zostaną ponownie wykorzystane na przyszłych wystawach.”

Dodatkowym udogodnieniem dla odwiedzających będzie kompleksowy program wycieczek z przewodnikiem, który ułatwi odwiedzającym uwzględnienie Print Make Wear w ich napiętym harmonogramie wydarzeń. Prezentacje zawierają dogłębny wgląd we wszystkie komponenty wchodzące w skład bezpośredniego druku na tekstyliach i produkcji z roli na rolę, a także pokazują w jaki sposób mogą one sprostać wymaganiom klientów w zakresie personalizacji na żądanie. Codzienne wycieczki z przewodnikami-ekspertami można zarezerwować z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej FESPA Global Print Expo 2020.

Neil Felton, dyrektor generalny FESPA, podsumowuje: „Odzież sportowa i segment tzw. „szybkiej mody” to dwie najbardziej dynamicznie rozwijające się strefy w naszej społeczności zajmującej się drukowaniem na tekstyliach. Ponadto, jak dowodzą nasze badania, wiele trendów mających obecnie wpływ na produkcję odzieży sportowej znajduje odzwierciedlenie w druku specjalistycznym. Mając to na uwadze, Print Make Wear jest doskonałą okazją do zaprezentowania naszym gościom wspólnych punktów między tymi dwoma ekscytującymi branżami. Jesteśmy przekonani, że niezależnie od poziomu wiedzy i inwestycji w drukowanie na odzieży, odwiedzający Print Make Wear w Madrycie zyskają znacznie głębsze zrozumienie dla możliwości ulepszenia i zróżnicowania procesów.”

Na podstawie informacji organizatora targów opracowała AP