Print Logistic rewolucjonizuje modę
5 paź 2023 06:00

Firma Print Logistic z Łodzi jest innowatorem w dziedzinie cyfrowych nadruków na żądanie na odzieży i tekstyliach, obejmujących szeroką gamę tkanin i dzianin. Dzięki płynnej integracji z głównymi platformami handlu elektronicznego zapewnia kompleksową usługę realizacji zamówień, obejmującą drukowanie, cięcie, szycie i bezpośrednią wysyłkę do klienta końcowego.

Print Logistic od dawna wyznacza standardy w branży, wykorzystując najnowsze technologie w celu zapewnienia wysokiej jakości, krótkich czasów realizacji oraz nieograniczonych możliwości graficznych i kolorystycznych. To podejście doprowadziło do instalacji pierwszego w Polsce systemu Kornit Presto MAX, umożliwiającego cyfrowe, jednoetapowe zdobienie tkanin na żądanie. Dzięki tej technologii nie ma potrzeby dodatkowej obróbki przed lub po druku, co idealnie wpisuje się w potrzeby e-commerce, gwarantując wysoką jakość każdego produktu, od koncepcji do gotowego elementu, w ciągu zaledwie 24 godzin. Rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi realizacji zamówień skłoniło firmę do zainstalowania drugiego systemu Presto MAX.

Zużywając znacznie mniej energii i wody niż konwencjonalne procesy analogowe, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia produktów ubocznych, system Kornit staje się także logiczną odpowiedzią na rosnący wymóg zrównoważonego rozwoju.

Wszechstronność i wydajność

Firma Print Logistic w ostatnim czasie zainwestowała również w trzy najnowocześniejsze maszyny Kornit Atlas MAX, umożliwiające cyfrowe, bezpośrednie zdobienie odzieży na żądanie. Ich zaawansowana technologia wpłynęła na zwiększenie wydajności i przyspieszenie czasu realizacji zamówień. Kornit Atlas MAX oferuje wszechstronność druku na różnorodnych materiałach, umożliwia produkcję żywych, trwałych i ekologicznych nadruków, odpowiadających na ciągle zmieniające się wymagania klientów i rynku. Obsługa maszyn jest intuicyjna, a nowi operatorzy szybko przyswajają zautomatyzowaną technologię przy minimalnych kosztach i przestojach.

„Nasz zakład produkcyjny jest wyposażony w najnowocześniejszą infrastrukturę opartą na technologii Kornit” – mówi Michał Tracz, jeden z założycieli firmy Print Logistic i dodaje: „To połączenie nowatorskiego sprzętu pozwala nam z łatwością realizować zamówienia na dużą skalę i utrzymywać produktywność na imponującym poziomie, przy czym nasze możliwości wykraczają poza drukowanie. Dysponujemy znacznym zapleczem technologicznym, mogąc skutecznie obsługiwać procedury po wykonaniu nadruku, takie jak cięcie, szycie i zapewnienie jakości”.

Unikatowe projekty

Oprócz zwiększenia wydajności produkcji, obniżenia kosztów operacyjnych i uzyskania spójnego produktu końcowego, technologia Atlas MAX firmy Kornit spełnia rygorystyczne standardy światowych marek, oferując niezwykłą elastyczność w tworzeniu unikatowych projektów. Maszyny rewolucjonizują koncepcję mody na żądanie, oferując zaawansowane aplikacje dekoracyjne 3D, które naśladują haft bez nici, nadruki o dużej gęstości, tekstury przypominające winyl, transfer sitowy i wiele innych – wszystko sterowane przez jedną jednostkę opartą na pigmentach i obsługiwaną przez jednego operatora.

Zdaniem producenta ta zaawansowana technologia pozwoli jeszcze lepiej dbać o potrzeby klientów i skalować działania. Dzięki zaangażowaniu w integrację Print Logistic oferuje rozwiązania wysokiej jakości, wspierając jednocześnie praktyki związane ze zrównoważonym rozwojem w modzie.

Więcej informacji na temat rozwiązań Kornit można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Kornit