Premiery drukarek Epson na targach Fast Textile
21 lis 2019 09:47

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile to najważniejsze wydarzenie branży tekstylnej w Polsce. Szósta edycja imprezy odbywa się w dniach 20-22 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Na pierwszy dzień tegorocznych targów Fast Textile zaplanowano premierę modeli Epson SureColor SC-F9400H oraz Epson SureColor SC-F500. Oficjalna prezentacja ma miejsce na stoisku firmy API.PL.

Firma API.PL Sp. z o.o. jest wieloletnim partnerem i jedynym dystrybutorem urządzeń Epson w zakresie druku sublimacyjnego w Polsce – w swoim portfolio posiada wszystkie urządzenia klasy LFP japońskiego producenta. W trakcie targów Fast Textile 2019 poszerzy swoją ofertę o dwa kolejne urządzenia: Epson SureColor SC-F9400H oraz Epson SureColor SC-F500.

Epson SureColor SC-F9400H to 64-calowa drukarka sublimacyjna, przeznaczona do szybkiego, wielkoformatowego druku na odzieży, tekstyliach i miękkich materiałach reklamowych. Warto zaznaczyć, że urządzenie oferuje możliwość drukowania z użyciem dwóch oryginalnych atramentów fluorescencyjnych (żółty i różowy), co doskonale sprawdzi się podczas produkcji odzieży sportowej czy roboczej.

Z kolei Epson SureColor SC-F500 to znacznie mniejsza 24-calowa drukarka, również oparta na technologii sublimacyjnej. Opracowano ją z myślą o firmach produkujących krótkie serie materiałów reklamowych, laboratoriach fotograficznych czy producentach odzieży. Ten model świetnie nadaje się do produkcji gadżetów i prezentów na twardych podłożach, ceramice oraz tekstyliach i ubraniach. Dzięki zastosowanym technologiom SC-F500 zapewnia szybki czas realizacji projektów i niski całkowity koszt posiadania (TCO).

„Bardzo się cieszymy, że polska premiera naszych dwóch najnowszych drukarek odbędzie się na Fast Textile z udziałem wieloletniego partnera Epson. Naszym zdaniem jest to najlepszy sposób na dotarcie do obecnych i nowych klientów z branży poligraficznej i reklamowej. Firma API.PL posiada ogromne doświadczenie w zakresie dostarczania urządzeń do druku sublimacyjnego, a współpraca z nią pozwala nam na udoskonalanie naszych rozwiązań i komunikacji z klientami końcowymi” – powiedział Tomasz Kuciński, business account manager – LFP w Epson Europe.

„W tym roku na Fast Textile prezentujemy kompleksowe rozwiązania do zdobienia i personalizacji tekstyliów i odzieży. Marka Epson to gwarant najwyższej jakości. Wprowadzane nowości spełniają aktualne wymagania branży druku sublimacyjnego i mamy dużą satysfakcję, że możemy zaoferować kolejne, niezawodne rozwiązania z tej serii. Drukarka Epson SureColor SC-F9400H daje możliwość druku oryginalnymi atramentami w kolorach fluorescencyjnych. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów i potrzebom rynku. Z kolei Epson SureColor SC-F500 to urządzenie o kompaktowych wymiarach, które doskonale sprawdzi się w produkcji krótkich serii materiałów marketingowych, w małych i dużych firmach. Naszym celem jest przedstawienie przedsiębiorcom kompleksowej oferty, umożliwiającej rozwijanie biznesu, bez konieczności poszukiwania alternatywnych i niesprawdzonych rozwiązań” – komentuje Łukasz Kozłowski, business development manager API.PL.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson