Premiera VSHAPER MED podczas Hannover Messe 2017
21 kwi 2017 14:43

VSHAPER MED24 kwietnia 2017 roku rozpoczną się jedne z najważniejszych targów na świecie – Hannover Messe 2017. Podczas tego wydarzenia prezentowane są nowoczesne rozwiązania technologiczne, znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Niektóre z nich w Hanowerze zostaną zaprezentowane po raz pierwszy. Jednym z takich rozwiązań będzie drukarka 3D VSHAPER MED tworzona z myślą o jej zastosowaniu w sektorze medycznym.

Drukowanie w trójwymiarze, uznawane przez ekspertów za jedną z technik, która zrewolucjonizuje światową medycynę, już w tej chwili wspomaga tworzenie koron dentystycznych, części kości, naczyń krwionośnych czy też protez stawu biodrowego. Tego typu wydruki umożliwiają m.in. dużo lepsze przygotowanie do operacji, nawet jeśli nie zostaną bezpośrednio w niej wykorzystane. Coraz częściej przed skomplikowanymi zabiegami, chirurdzy przeprowadzają próby na odtworzonych modelach, a dopiero później rozpoczynają właściwą operację.

Druk 3D znajduje zastosowanie w chirurgii estetycznej, protetyce i transplantologii. Dzięki niemu możliwe jest m.in. wykonanie świetnie dopasowanej do zgryzu korony zęba, lżejszego i bardziej higienicznego odpowiednika gipsu, czy też innowacyjnych protez kości, umożliwiających zastąpienie części ciała uszkodzonych w wyniku wypadków lub powikłań nowotworowych – mówi Marcin Szymański, Product Manager w VERASHAPE.

Drukarkę VSHAPER MED dostępną w dwóch wersjach 270 (o obszarze roboczym 270 x 270 x 200 mm) i 450 (o obszarze roboczym 450 x 450 x 450 mm), charakteryzuje m.in. drukowanie w temperaturze 450°C, sterylizacja przy użyciu lampy UV, wentylacja wykorzystująca filtr HEPA, możliwość drukowania materiałami PEEK, PPSU lub PLA, PLLA, ABS, PMMA, PA, PC, PET-G, HIPS, PVA oraz obudowa wykonana z antybakteryjnej powłoki pokrytej jonami srebra.

Odwiedzający stoisko firmy, będą mogli obejrzeć flagowe drukarki VSHAPER Single, Double i Pro zarówno w znanej już wersji 270 jak i po raz pierwszy w wersji 450 (o obszarze roboczym 450 x 450 x 450 mm).

Przez cały czas trwania Hannover Messe będziemy ponadto „na żywo” prezentować oprogramowanie SOFTSHAPER, cieszące się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród producentów drukarek 3D, jak i ich użytkowników – podsumowuje Marcin Szymański.

Opracowano na podstawie informacji VSHAPER.