Premiera technologii Kornit Allegro na targach Heimtextil
29 gru 2016 09:35

kornits-allegro-brings-new-business-opportunities-to-the-home-textile-industryJeden z liderów rynku druku cyfrowego na tekstyliach, firma Kornit Digital, ogłosiła szczegóły dotyczące udziału w targach Heimtextil 2017. Po raz pierwszy Kornit przedstawi technologię Allegro, umożliwiającą zadruk cyfrowy tekstyliów domowych bez konieczności wykonywania wstępnej obróbki ani wykończenia materiału.

Goście odwiedzający stoisko Kornit będą mogli obejrzeć próbki i przykładowe wydruki pokazujące potencjał jednoetapowej produkcji cyfrowej. Swoją ofertę Kornit kieruje zwłaszcza do projektantów i producentów mebli, szczególnie tych, którzy dostarczają przedmioty personalizowane. W oparciu o koncepcję „Allegro & Cut” jednoetapowy proces wytwórczy może być rozszerzony poprzez integrację z kolejnymi etapami produkcji, przykładowo – z cięciem cyfrowym lub tzw. gniazdowaniem (nesting).

Kornit Allegro, unikalne rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego drukowania na tkaninie, obejmuje procesy wstępnej obróbki i pełnego wykończenia w obrębie siedmiu metrów linii produkcyjnej. Jednoetapowy proces wytwórczy w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną atramentów z serii NeoPigment to propozycja skierowana do projektantów tkanin oraz przedsiębiorców, poszukujących możliwości uruchamiania krótkich serii produkcyjnych i praktycznie nieograniczonej swobody personalizacji.kornit-digital-allegro-at-heimtextil-2017

„Z biegiem lat wzmacniamy naszą obecność na targach Heimtextil. Są dla nas jedną z ważniejszych okazji w roku aby w jednym miejscu móc spotkać producentów, sprzedawców i projektantów z całego świata", powiedział Guy Zimmerman, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju biznesu i dodał – „Kornit Allegro oznacza nowe możliwości biznesowe dla przemysłu tekstyliów domowych. Jest to niezależny system typu roll-to-roll, pozwalający na druk bezpośrednio na różnorodnych tkaninach, dokładnie odwzorowujący kolory, zapewniający ich trwałość i wyrazistość. Jego zalety szczególnie docenią producenci którzy realizują zlecenia wymagające krótkich czasów wykonania".

Opracowano na podstawie informacji Kornit Digital