Premiera MICRON3D green stereo 20 Mpix
30 sie 2021 08:23

ITM INDUSTRY EUROPE, wydarzenie prezentujące światowe trendy zgodne z ideą Przemysłu 4.0. jest częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tematyka skupia się wokół innowacji, technologii przyszłości oraz najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu.

W ramach ITM odbędą się również targi 3D Solutions poświęcone rozwiązaniom w technologiach 3D dla przemysłu. Podczas najbliższej edycji, w dniach 31.08-03.09.2021, SMARTTECH3D zaprezentuje na żywo swój najnowszy produktu – skaner MICRON3D green stereo o najwyższej rozdzielczości na rynku.

MICRON3D green stereo 20 Mpix jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby nowoczesnych zakładów wdrażających zautomatyzowane procesy produkcyjne. Dzięki zastosowaniu wielokierunkowej projekcji prążków, MICRON3D green stereo 20 Mpix rejestruje wszelkie informacje o geometrii obiektów z dużą precyzją, a także automatyczną redukcją szumów i korekcją ostrości krawędzi. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu próbkowania skaner pozwala na pomiar obiektów cienkościennych czy defektów o gabarytach poniżej jednego milimetra. Bezdotykowy pomiar może być w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu możliwa jest kontrola jakości dużych partii produktów, a wyniki są w 100% wiarygodne i potwierdzone metrologicznie.

W takich procesach jak kontrola jakości rozdzielczość skanowania stanowi kluczowy parametr. Im większa rozdzielczość, tym większa liczba punków pomiarowych na milimetr kwadratowy, a więc szczegółowość odwzorowania drobnych detali obiektu jest wyższa. W procesie kontroli jakości jest to niezwykle istotna cecha, pozwalająca mieć pewność że wszystkie defekty zostaną zarejestrowane przez skaner 3d i wyszczególnione przez oprogramowanie edycyjno-kontrolne SMARTTECH3Dmeasure.

Autorskie oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure zawiera zaawansowane funkcje obróbki danych w postaci chmury punktów i siatki trójkątów, a także funkcje kontrolne, takie jak wymiarowanie obiektów czy obliczanie objętości i pola powierzchni. Umożliwia także importowanie plików CAD i generowanie kolorowej mapy odchyłek na podstawie porównania skanów 3D z wzorcowym modelem CAD. Dodatkowo posiada opcję generowania spersonalizowanych raportów w formacie PDF z adnotacjami zawierającymi dopuszczalne tolerancje. Nowa funkcjonalność programu umożliwia wyświetlanie kolorowej mapy odchyłek bezpośrednio na obiekt, co zapewnia łatwą lokalizację niedociągnięć bezpośrednio na przedmiocie.

Oprogramowanie w połączeniu ze skanerem MICRON3D green stereo 20 Mpix jest doskonałym narzędziem do kontroli jakości i szybkiego prototypowania. Wiarygodne i precyzyjne wyniki oraz szereg zaawansowanych funkcjonalności pozwolą zautomatyzować każde przedsiębiorstwo z metrologiczną dokładnością.

Firma SMARTTECH zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 62 na którym codziennie o 10:00 odbywać się będą warsztaty podczas których zostanie wykorzystany skaner MICRON3D green stereo oraz oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure do zaprezentowania procesów inżynierii odwrotnej i kontroli jakości. Ponadto przez cały czas trwania targów na stoisku SMARTTECH będzie możliwość zeskanowania dowolnego obiektu i skorzystania z porad inżynierów.

Opracowano na podstawie informacji firmy SMARTTECH