Premiera książki o druku 3D 
5 kwi 2019 15:44

15 marca miała miejsce premiera książki „DRUK 3D/AM Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze” wydawnictwa PWN, której autorką jest prof. dr hab. Helena Dodziuk.

W książce, która z założenia ma stać się przewodnikiem po zastosowaniu druku 3D/AM w przemyśle, medycynie, sztuce i nie tylko, czytelnik ma okazję do zapoznania się z technologią wytwarzania zmieniającą przemysł i w coraz większym stopniu życie codzienne. Obok przykładów rozmaitych zastosowań znajdziemy tu także informacje na temat zawilej sytuacji prawnej czy skutków gospodarczych i społecznych wykorzystywania druku 3D.

Zdaniem wydawcy, publikacja skierowana jest zarówno do uczniów i studentów materiałoznawstwa, medycyny czy szkół plastycznych, ale także do inżynierów, prawników, fascynatów nowinek technicznych, czy wreszcie do każdego, kto zamierza kupić w przyszłości drukarkę 3D.

Autorka książki prof. dr hab Helena Dodziuk jest popularyzatorką nauki, autorką i redaktorką kilku monografii i ponad 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Opracowano na podstawie informacji Wydawnictwa PWN