Premiera Kornit Atlas MAX Poly
6 kwi 2022 06:00

Firma Kornit Digital wprowadza na rynek cyfrowe rozwiązanie produkcyjne przeznaczone do wysokonakładowego druku na podłożach poliestrowych.

Kornit Digital, jeden ze światowych liderów w dziedzinie zrównoważonego, cyfrowego druku produktów modowych i tekstyliów na żądanie, przedstawił swój innowacyjny system Kornit Atlas MAX Poly. Cyfrowy system dzięki możliwości użycia żywych, esencjonalnych kolorów pozwala osiągnąć oryginalne efekty druku na odzieży sportowej.

Ponieważ branża odzieżowa coraz wyraźniej otwiera się po pandemii, Atlas MAX Poly wykorzystuje popyt na modną, ​​unikalną odzież sportową. Rośnie zapotrzebowanie na odzież łączącą poliester i mieszanki poliamidu z żywymi wzorami w różnych kolorach, a Atlas MAX Poly może przekształcić wart wiele miliardów dolarów rynek profesjonalnej i rekreacyjnej odzieży sportowej, obecnie blokowany przez ograniczenia w masowej personalizacji poliestru.

Kornit Atlas MAX Poly zmienia zasady gry — powiedział Omer Kulka, dyrektor ds. marketingu w Kornit Digital i dodał: Ponieważ moda i odzież sportowa łączą się, pojawia się nowa szansa na innowacyjną modę z poliestru, która reprezentuje jedną z najszybciej rozwijających się branż tekstylnych. Po raz pierwszy marki odzieży sportowej, rekreacyjnej i promocyjnej mogą cieszyć się żywym i kolorowym wzornictwem dzięki sprawdzonej technologii Kornit MAX – ustanawiając najwyższe standardy jakości dla produkcji na żądanie, wychodząc poza wcześniejsze ograniczenia.

Zaprezentowany podczas trwającego Kornit Fashion Week Tel Aviv 2022, Atlas MAX Poly wykorzystuje sprawdzoną w praktyce technologię MAX firmy Kornit, która zapewnia wysokiej jakości zdobienia, automatyzację procesów i inteligentną autonomiczną kontrolę jakości.

Najnowszy członek rodziny urządzeń Kornit MAX i pierwszy w branży system przeznaczony do wysokonakładowej produkcji cyfrowej oraz drukowania unikalnych, żywych kolorów na odzieży z poliestru i mieszanki poliestrowej pozwala na realizację oryginalnych projektów i niespotykaną kreatywność.

Rozwiązanie zapewnia bardzo wysoką wydajność w przypadku druku na żądanie, zmniejszając całkowity koszt posiadania i zwiększając rentowność. Tym samym klienci zyskują przewagę nad konkurencją dzięki dopasowywaniu palety Pantone i szerokiej gamie kolorów, w tym np. neonowych. Poza wysoką jakością, wyraźną grafiką, kolorem i różnorodnością zastosowań, rozwiązanie oferuje wydajną, kompleksową i jednocześnie rentowną produkcję poliestru.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit Digital