Premiera EFI Reggiani TERRA Silver
14 paź 2021 08:35

Nowa, przemysłowa maszyna do druku na tekstyliach, EFI Reggiani TERRA Silver firmy Electronics For Imaging, Inc. debiutuje na targach FESPA Global Print Expo 2021, odbywających się obecnie w Amsterdamie. EFI Reggiani TERRA Silver wykorzystuje unikalny atrament TERRA do wysokiej jakości zrównoważonego druku bezpośrednio na tkaninach.

To jedne z pierwszych targów, które powróciły po pandemii, dlatego jesteśmy szczególnie podekscytowani, że możemy ponownie osobiście spotkać się z klientami i zaprezentować innowacyjną ofertę, która zapewnia doskonałe wyniki drukowania przy mniejszym zużyciu czasu, wody i energii – powiedziała Adele Genoni, wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani i dodała: Wprowadzamy to zaawansowane rozwiązanie prezentując je dostawcom usług poligraficznych odwiedzającym targi FESPA. Tym samym oferujemy wręcz idealną ścieżkę wejścia do segmentu tekstyliów przemysłowych z krótkim, inteligentnym i ekologicznym procesem produkcyjnym.

Nowa wersja TERRA Silver jest częścią kompletnej linii urządzeń serii TERRA firmy EFI. To system o szerokości 180 cm, który może drukować z prędkością do 190 m2 na godzinę dzięki ośmiu dwukanałowym głowicom drukującym. Rozwiązanie posiada również:

  • Nowy system recyrkulacji atramentu zapewniający najwyższą niezawodność i minimalną konserwację
  • Kilka trybów drukowania w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności pod względem możliwości projektowania
  • Nową opcję przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym, która eliminuje czas spędzony na wstępnych obliczeniach obrazu
  • Przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs
  • Wydajniejszy proces polimeryzacji, który zachodzi, gdy zadrukowane tekstylia przechodzą przez wbudowaną suszarkę

Goście odwiedzający stoisko producenta mogą zobaczyć gładki i precyzyjny nadruk EFI Reggiani TERRA Silver wykonany na dzianinach i tkaninach. Dodatkowe funkcje zapewniają jednorodność nadruku, usprawniają proces produkcyjny, oferują dokładny interfejs WYSIWYG i elastyczne zarządzanie kolejką zadań.

EFI Reggiani jest również wiodącym producentem atramentów tekstylnych. Atramenty EFI Reggiani TERRA zastosowane w modelu Silver zapewniają wysoką trwałość druku na mokro i na sucho oraz niezwykłą ostrość detali. Te przyjazne dla środowiska atramenty na bazie wody, zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu sprawdzonych na rynku możliwości cyfrowych maszyn EFI Reggiani, zapewniają wyjątkową trwałość druku i dłuższy okres eksploatacji głowicy drukującej przy obniżonych kosztach konserwacji. Wysokowydajne atramenty wykorzystują również innowacyjną technologię do szybkiego, zrównoważonego i konkurencyjnego cenowo przemysłowego drukowania na najszerszej gamie tkanin. Dzięki nim użytkownicy zyskują wysoką rozdzielczość druku i intensywność kolorów w swoich realizacjach.

W tym roku EFI Reggiani świętuje 75 lat innowacji w świecie tekstyliów. Zawsze zaangażowana w dostarczanie na rynek nowych, najnowocześniejszych technologii, EFI Reggiani prezentuje światowej klasy produkty oferujące wydłużony czas pracy i niezawodność, wysoką przepustowość oraz jednolitość i dokładność drukowania. Jednocześnie pomaga klientom wzmocnić ideę zrównoważonego rozwoju działań związanych z produkcją tekstyliów.

W 75. rocznicę powstania firma EFI Reggiani wprowadziła na rynek również kilka innych przełomowych rozwiązań. Wśród nich pojawiły się EFI Reggiani HYPER, najszybsza skanująca cyfrowa maszyna drukująca na rynku oraz EFI Reggiani BLAZE, łatwe w użyciu, przemysłowe urządzenie klasy podstawowej, zaprojektowane, aby dać nowym firmom tekstylnym możliwość rozpoczęcia cyfrowej produkcji atramentowej za pomocą kompaktowego rozwiązania, które ułatwi skuteczne wejście na rynek tekstyliów.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI Reggiani