Premiera drukarki VSHAPER 500 MED podczas Formnext 2018
5 lis 2018 15:34

W dniach 13-16 listopada 2018 we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja największych targów druku 3D na świecie – Formnext. Podczas tego wydarzenia prezentowane są nowoczesne rozwiązania technologiczne, znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Międzynarodowi producenci przyjeżdżają do Frankfurt, aby właśnie tutaj po raz pierwszy prezentować swoje przełomowe i innowacyjne osiągnięcia technologiczne. Podczas tegorocznej edycji jednym z takich rozwiązań będzie najnowsza drukarka medyczna firmy VERASHAPE.

Drukarka VSHAPER 500 MED jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie współczesnego świata na wydruki przestrzenne przeznaczone do zastosowania w medycynie. Urządzenie charakteryzuje obszar roboczy o wymiarach 420/420/440 mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie wysokiej jakości precyzyjnych modeli 3D.

Zamknięta komora ze światłem UV, antybakteryjną powłoką z jonami srebra oraz stołem próżniowym zapewnia odpowiednie środowisko do tworzenia precyzyjnych wydruków przestrzennych przeznaczonych do zastosowań medycznych - mówi Marek Kantowski, R&D Lead Engineer w VERASHAPE.

Drukarkę 3D VSHAPER 500 MED i inne oferowane przez producenta rozwiązania uczestnicy targów Formnext będą mogli obejrzeć na stoisku 3.1-G88.

Technologia druku 3D z każdym dniem staje się coraz cenniejszym narzędziem w terapii wielu chorób, walce z niepełnosprawnością oraz zwiększaniu skuteczności skomplikowanych operacji. Drukowanie w trójwymiarze już w tej chwili wspomaga tworzenie implantów dentystycznych, części kości,  naczyń krwionośnych czy też protez stawu biodrowego – komentuje Marcin Szymański, VSHAPER Product Manager.

Targi Formnext co roku gromadzą rzeszę profesjonalistów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji inwestycyjnych w różnych sektorach przemysłu. Tegoroczna edycja zgromadzić ma rekordową liczbę wystawców, którzy będą wystawiać się na największej do tej pory powierzchni.

Opracowano na podstawie informacji VERASHAPE