Premiera drukarki GTXpro
20 sie 2020 06:00

Firma Brother wprowadziła do swojej oferty nowe rozwiązanie przeznaczone do druku bezpośredniego na odzieży. Od 3 sierpnia br. drukarka GTXpro jest dostępna u wszystkich certyfikowanych dealerów. Jak zapewnia producent, czasami mniej znaczy więcej: mniejsze zużycie atramentu, krótszy czas procesu drukowania, mniejszy wpływ na środowisko i mniej ograniczeń produkcyjnych to tylko niektóre z zalet nowego rozwiązania DTG.

Po udanym debiucie maszyny do masowej produkcji GTXpro BULK, który miał miejsce kilka miesięcy temu, dla firmy Brother wkrótce stało się jasne, że należy jak najszybciej udostępnić zalety przemysłowej drukarki DTG szerszej grupie odbiorców.

Najnowsze osiągnięcie japońskich inżynierów marki Brother obiecuje wiele korzyści wynikających z nowoczesnej technologii druku na tkaninach. Zastosowanie innowacyjnej technologii „białej głowicy drukującej” z wewnętrznym obiegiem atramentu dzięki wykorzystaniu mechanizmu cyrkulacji powoduje mniejsze zużycie białego atramentu przeznaczonego na czyszczenie. Dla przedsiębiorców poszukujących krótszego czasu realizacji zleceń istotne będą zmiany w budowie samej głowicy. Nowa konstrukcja pozwala na użycie większej liczby dysz w porównaniu z poprzednimi modelami urządzenia. Dzięki specjalnym ustawieniom drukowania w „trybie szybkim” tempo pracy może wzrosnąć do 10 proc.

Szybsza praca będzie możliwa również za sprawą optymalizacji procesu konserwacji. Aby zwiększyć produktywność i poprawić wydajność urządzenia, zredukowano automatyczne procesy czyszczenia. Co ważne, modyfikacje wprowadzone do nowego modelu nie pozostają obojętne dla środowiska. Atramenty Innobella Textile posiadają certyfikaty OekoTex Passport i GOTS 5.0, generują też mniej zanieczyszczeń, dzięki czemu są bardziej ekologiczne.             

Operatorzy pracujący na nowym modelu GTXpro odnajdą w nim funkcje zaprojektowane specjalnie dla nich, natomiast wszelkie wątpliwości może rozwiać szkolenie, które przeprowadzi autoryzowany technik Brother DTG.

Nowy system wykrywania poprawnej wysokości głowicy zabezpiecza ją przed zatarciem i wykrywa, gdy głowica jest zbyt daleko odsunięta od podłoża, co w konsekwencji wyraźnie poprawia jakość druku. W celu usprawnienia pracy producent przewidział możliwość wgrywania pliku do druku podczas wykonywania innych czynności przez drukarkę.

Drukarka GTXpro jest elastycznym rozwiązaniem nadążającym za potrzebami szybko zmieniającego się rynku, zwłaszcza w obliczu konieczności realizacji krótkich serii produkcyjnych. Łatwo wykonamy nadruki na szerokiej gamie tekstyliów takich jak spodnie, buty, czapki i wiele innych. Przy użyciu tego samego atramentu możemy drukować na różnych materiałach jak bawełna, jedwab lub poliester.

Jedną z zalet nowej drukarki jest jej kompaktowa konstrukcja - rozmiar urządzenia jest odpowiedni dla praktycznie każdego środowiska produkcyjnego.  Łatwa do przenoszenia i instalacji drukarka może uzupełnić istniejącą infrastrukturę. Jak zapewnia producent, wszystkie dodatkowe produkty i akcesoria znane z serii GTX pasują również do nowego modelu GTXpro.

 Na podstawie materiałów firmy Brother opracowała BZ