Zortrax prezentuje nowe materiały
27 lis 2017 08:15

Zortrax, polska spółka prężnie działająca na globalnym rynku druku 3D, realizując strategię rozwoju i potwierdzając swoją innowacyjność, zaprezentowała trzy nowe materiały do druku 3D na prestiżowych targach Formnext we Frankfurcie nad Menem (14-17.11.2017). W ten sposób spółka udowadnia, że polska może być nie tylko importerem, ale przede wszystkim eksporterem nowych technologii. Premiera kolejnych, innowacyjnych materiałów do druku to ważne wydarzenie, zwłaszcza w kontekście niedawno zakończonego w Rzeszowie (16-17.11.2017) Kongresu 590, który po raz pierwszy zorganizowano w zeszłym roku między innymi po to, by motywować polskie firmy do uwolnienia swojego potencjału i szukania rynków dystrybucji poza Polską. Podczas tego wydarzenia Zortrax wyróżniono m.in. za innowacyjność, przyznając spółce Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Startup_PL.

Formnext to jedna z najważniejszych imprez targowych poświęconych technologiom druku 3D w Europie. Co roku wydarzenie gromadzi profesjonalistów, związanych z drukiem 3D, a także osoby odpowiadające za podejmowanie decyzji inwestycyjnych w firmach z różnych sektorów gospodarki. W poprzedniej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 300 wystawców. W tym roku wśród nich znalazła się polska spółka Zortrax, która z powodzeniem walczy o udziały w globalnym rynku druku 3D, co potwierdzają raporty niezależnych ośrodków badawczych. Wg. międzynarodowego raportu 3D Printing Trends Q2-2017, przygotowanego przez 3DHubs  w globalnym rankingu najpopularniejszych drukarek 3D drukarka 3D Zortrax M200 w I kw. 2017  zajęła 2 miejsce w Europie oraz 3 miejsce na świecie i w rejonie Azji i Pacyfiku.

Targi we Frankfurcie to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, dlatego wybraliśmy je na miejsce premiery trzech nowych materiałów do druku – mówi Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A. –  W ten sposób, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, do już bardzo szerokiej gamy materiałów do druku 3D dołączyły 2 nowe:  Z-ULTRAT Plus i Z-SEMIFLEX oraz nowy materiał podporowy Z-SUPPORT Plus. Materiały te dedykowane są wprowadzonej w czerwcu 2017 roku innowacyjnej drukarki 3D Zortrax Inventure.

Aktualnie druk 3D jest wykorzystywany w bardzo szerokim zakresie, niemal we wszystkich dziedzinach współczesnej gospodarki. Technologia ta zyskała szczególnie liczne zastosowania m.in. w branży lotniczej, w przemyśle samochodowym, czy też w medycynie. Dzięki wykorzystaniu druku 3D powstają m.in. prototypy części do maszyn i urządzeń, makiety architektoniczne, czy też specjalistyczne narzędzia wykorzystywane w medycynie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Zortrax