Poznaliśmy kolor roku 2022
13 gru 2021 11:35

Co roku światowi eksperci Pantone Color Institute (Instytutu Kolorów Pantone) na podstawie badań i obserwacji wybierają wiodący kolor na nadchodzący rok. W tym roku będzie nim kolor o nazwie Very Peri (Pantone 17-3938), który organizacja opisała jako dynamiczny barwinek niebieski z ożywczym fioletowo-czerwonym odcieniem.

 

Łącząc wierność i stałość niebieskiego z energią i ekscytacją czerwieni, ten najszczęśliwszy i najcieplejszy ze wszystkich niebieskich odcieni wprowadza wzmacniającą mieszankę nowości – podkreślają przedstawiciele Instytutu.

Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, powiedziała: Wkraczając w świat bezprecedensowych zmian, wybór Pantone 17-3938 Very Peri przedstawia nową perspektywę i wizję lubianej rodziny kolorów niebieskich.

Obejmując cechy błękitu, ale jednocześnie posiadając fioletowo-czerwony odcień, Pantone 17-3938 Very Peri prezentuje rześkie, radosne nastawienie i dynamikę, które pobudzają kreatywność i ekspresję.

Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute, dodała: Kolor roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, pokazując tematy, na które poszukujemy odpowiedzi. Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu Kolor Roku Pantone odzwierciedla zachodzące globalne innowacje i transformacje.

Ponieważ społeczeństwo nadal rozpoznaje kolor jako kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania emocji i wpływania na idee, a także angażowania się i łączenia, złożoność nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które stoją przed nami.

Kolorami roku 2021 według Instytutu Kolorów Pantone były Ultimate Grey, Pantone 17-5104 i Illuminating, Pantone 13-0647 (szary i żółty).

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu Print Week