PONGS prezentuje innowacje w dziedzinie druku cyfrowego na tekstyliach
22 maj 2017 11:45

PONGS, jeden z wiodących światowych producentów tekstyliów technicznych i tekstylnych podłoży do druku cyfrowego, zaprezentował portfolio innowacyjnych produktów podczas zakończonych niedawno targów FESPA.

Tekstylia oferowane przez niemiecką firmę PONGS znajdują zastosowanie w branżach reklamowej, eventowej i dekoratorskiej. Możliwość pełnokolorowego, precyzyjnego zadruku podłoży o szerokości do 505 cm sprawia, że tkaniny są wykorzystywane na potrzeby unikalnych scenografii, znakowania, podwieszania sufitów i innych elementów wystroju zarówno pomieszczeń, jak i zewnętrznych elementów elewacji. 

PONGS odgrywa kluczową rolę na rynku cyfrowych tekstyliów – w 1995 roku jako pierwszy producent na świecie opracował i wprowadził do sprzedaży podłoża tekstylne o szerokości 505 cm. Niemiecka jakość i precyzja, a także innowacyjność oferowanych rozwiązań sprawiają, że firma stale się rozwija wprowadzając kolejne produkty do swojego bogatego już portfolio. Własne działy badań i rozwoju oraz nowoczesne zaplecze techniczne pozwalają tworzyć unikalne na skalę światową, a zarazem kompleksowe rozwiązania oraz nośniki do druku tekstylnego dla niemal wszystkich systemów atramentowych.

Produkty wyróżniają się doskonałymi parametrami jakościowymi oraz cechami funkcjonalnymi takimi jak zaciemnianie, podświetlanie, duża elastyczność i właściwości akustyczne. Używane na zewnątrz tkaniny są odporne na ekstremalne obciążenia i niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Potrafią chronić przed słońcem, tłumić hałas, a przy tym zachwycają jakością barwnych nadruków i strukturą powierzchni. Nadruk cyfrowy wykonany na takim podłożu charakteryzuje duża ostrość szczegółów.

Rozwiązania firmy PONGS są wykorzystywane w dekoracjach teatralnych, reklamach, podczas targów i imprez,  wewnątrz i na zewnątrz obiektów. Wykonane z unikalnych, elastycznych tkanin lampy czy krzesła przykuwają uwagę swoją teksturą i nietypowymi właściwościami.

Działająca od ponad 100 lat i zatrudniająca 250 pracowników firma zajmuje się w pełni kompleksową i zintegrowaną produkcją tekstyliów obejmującą takie procesy jak: projektowanie graficzne, tkanie, tłoczenie, wykańczanie, druk cyfrowy i dostosowywanie.

Opracowano na podstawie informacji firmy PONGS