Polski Zortax coraz silniejszą marką na międzynarodowych rynkach
25 sie 2017 08:00

3DHubs publikuje światowy raport na temat trendów w druku 3D za Q3 2017, według którego Zortrax –  producent desktopowych drukarek 3D  - konsekwentnie udowadnia, że polska myśl techniczna może śmiało konkurować z najnowocześniejszymi, światowymi rozwiązaniami IT. Autorzy najnowszego, globalnego raportu „3D printing trends” opracowanego przez 3DHubs.com zwracają uwagę na fakt, że w rankingach Q3 2017 polska, desktopowa drukarka 3D Zortrax M200 awansowała z 7 na 2 miejsce. Tak dobra pozycja to nie tylko zasługa świetnej jakości urządzeń, ale także tego, że spółka stale rozbudowuje światową sieć sprzedaży. Zortrax posiada sieć ponad 170 Partnerów, sprzedając swoje produkty w ponad 80 krajach świata na sześciu kontynentach.

Raport “3D Printing Trends” portalu 3DHubs to kwartalne podsumowanie światowych trendów w branży druku 3D. Bazuje on na danych pozyskiwanych od 7000 dostawców usług druku 3D z całego świata, którzy łącznie, co kwartał deklarują wykonanie ponad 200,000 wydruków tego typu. Raport ten na międzynarodowych rynkach traktowany jest, jako niezwykle wiarygodny i opiniotwórczy, bo jako jedyny bazuje na twardych danych i to od tak dużej grupy użytkowników.

Raport bierze pod uwagę 700 różnych modeli drukarek dostępnych na światowych rynkach i prezentuje m.in. ranking 10, które wśród użytkowników zebrały najwyższe noty za jakość. W raporcie Q3 2017 (czyli de facto prezentującym dane z Q2) autorzy raportu zwrócili uwagę na to, że model Zortrax M200 awansował z 7 na 2 miejsce wyprzedzając m.in. takich globalnych gigantów, jak Ultimaker czy Makerbot.

– Tak znaczący awans drukarki 3D Zortrax M200 w rankingu portalu 3DHubs traktujemy, jako bardzo istotne wyróżnienie, które potwierdza najwyższą jakość naszych produktów – mówi Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A. – Warto również podkreślić, że skutecznie konkurujemy z  producentami drukarek 3D, o globalnym zasięgu. Jest to dla nas zachęta do podejmowania działań, które przyczynią się do dalszego wzmocnienia pozycji naszej firmy w obrębie rynku druku 3D na świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zrealizować wspomniane zamierzenia, m.in. z tego powodu prowadzimy stały monitoring rynku druku 3D w poszukiwaniu nisz wartych zagospodarowania. Nawiązujemy kontrakty biznesowe z przedstawicielami korporacji  o globalnym zasięgu. W tym kontekście można wspomnieć o rozwoju współpracy z firmą Bosch. Realizacji naszych przedsięwzięć sprzyjają bardzo dobre perspektywy rozwoju rynku druku 3D”

Według danych renomowanej firmy badawczej CONTEXT w kolejnych 5 latach, liczba sprzedanych drukarek 3D będzie rosła w średniorocznym tempie ok. 42% (CAGR). Natomiast wartość przychodów ze sprzedaży drukarek 3D w badanym okresie wzrośnie w średniorocznym tempie o 33% (CAGR). Wolumenowo branża druku 3D zdominowana będzie przez drukarki FFF, czyli bazujące na takiej technologii, którą w swoich produktach stosuje firma Zortrax.

Opracowano na podstawie informacji firmy Zortrax.