Polska premiera SMARTTECH 3D portable
1 cze 2017 10:26

SMARTTECH 3D portable to jeden z najszybszych skanerów 3D na rynku. Nie dość, że oferuje pomiar z prędkością nieprzekraczającą 0,2 sekundy, to jeszcze skanuje w kolorze, jest w pełni przenośny i posiada wbudowaną jednostkę centralną. Zaprezentowany dotychczas zagranicą na targach Hannover Messe i RAPID + TCT, za każdym razem wzbudzał podziw u przedstawicieli branży i specjalistów, gdyż jest jedynym takim rozwiązaniem na rynku. Oficjalna polska premiera urządzenia odbędzie się w trakcie poznańskich targów ITM Polska pomiędzy 6 a 9 czerwca na stoisku 89 w hali 3A.

SMARTTECH 3D portable to nowoczesny skaner przenośny dedykowany nie tylko przemysłowi, ale też medycynie za sprawą możliwości dokonania szybkiego pomiaru. Cechuje się niezwykle wysoką dokładnością na poziomie 0,06mm oraz błyskawicznym czasem skanowania nieprzekraczającym 0,2 sekundy. Urządzenie zachowuje przy tym pełną wygodę i poręczność skanowania, gdyż pomiar można wykonać trzymając skaner w dłoniach lub umieszczając go na statywie.

Mobilność zapewnia pojemna bateria, gdy wygodę użytkowania gwarantuje wmontowany w skaner ekran dotykowy, który wraz z jednostką obliczeniową pozwala wykonać nie tylko pojedyncze pomiary, ale udostępnia też możliwość łączenia ich po krzywiźnie. Intuicyjne oprogramowanie przeprowadzi operatora przez cały proces skanowania, dzięki czemu nie jest wymagane posiadanie jakiejkolwiek wiedzy metrologicznej w celu dokonania pomiaru.

Używana przez SMARTTECH 3D portable metoda mierzenia oparta o białe światło strukturalne powoduje, że urządzenie można wykorzystać także do zastosowań medycznych. W trakcie skanowania nie jest wykorzystywany laser, sama procedura zaś jest całkowicie bezdotykowa, co czyni urządzenie w 100% bezpiecznym dla człowieka.

Profesjonalne fabryczne skalibrowanie skanera SMARTTECH 3D portable potwierdza certyfikacja producenta według niemieckiej normy VDI/VDE 2634. Dokładność pomiarowa może również zostać potwierdzona przez certyfikat od niezależnego certyfikowanego laboratorium pomiarowego.

Dołączona do skanera nowa wersja oprogramowania sterującego SMARTTECH3Dmeasure v2017 umożliwia użytkownikowi pracę z ponad 300 milionami punktów z prędkością 5 klatek na sekundę bez ryzyka awarii systemu. Ponadto możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie użytkownika końcowego w post-processing. Moduł kontrolny oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017 zapewnia możliwość stworzenia kompletnego modelu 3D, a także przeanalizowania jego przekroju. Do każdego zakupionego skanera dodawana jest za darmo najaktualniejsza wersja oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017. Odwiedź nas na stoisku 89 w hali 3A, aby zobaczyć, na co stać jeden z najszybszych i najbardziej precyzyjnych skanerów 3D na rynku!

Ponadto na stoisku firmy SMARTTECH przez cały czas trwania targów odbywać się będą warsztaty skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Podczas warsztatów uczestnicy zyskają możliwość zapoznania się z możliwościami, jakie otwiera przed przemysłem technologia 3D. Obecnie skanowanie 3D znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w kontroli jakości czy inżynierii odwrotnej, ale także jako pomoc w remodelowaniu. Technologia 3D pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niej nie trzeba przygotowywać drogich form wtryskowych bez upewnienia się, czy element spełnia wszystkie oczekiwania. Wystarczy wydrukować go na drukarce 3D i na tak wykonanym prototypie przeprowadzić wszystkie niezbędne próby.

Opracowano na podstawie informacji firmy SMARTTECH