Ploter Nyala 3 w STO Print Production
4 lut 2021 06:00

Pracownia reklamy STO Print Production z Rzeszowa zainwestowała ostatnio w płaski ploter Nyala 3 firmy swissQprint.

STO Print Production dostarcza projekty w obszarze komunikacji wizualnej, dekoracji oraz rebrandingu. Specjalizuje się w produkcji grafik wielkoformatowych i usługach montażowych dla obiektów komercyjnych.

Jan Köster, prezes i właściciel STO Print Production w Polsce, od wielu lat rozważał zakup płaskiego plotera. Teraz marzenie stało się rzeczywistością, a ploter Nyala 3 ma pomóc zrealizować plany rozwoju i zwiększyć elastyczność produkcji.

STO Print Production realizuje indywidualne koncepcje dekoracyjne głównie dla handlu detalicznego (z naciskiem na punkty sprzedaży), hoteli, restauracji, punktów gastronomicznych, a także dla klientów biznesowych z różnych sektorów.

Poszerzanie własnej wiedzy w zakresie druku

W przeszłości firma STO Print Production zlecała zadrukowywanie tektur na zewnątrz. Jednak wraz ze wzrostem zapotrzebowania w ostatnich latach Jan Köster miał coraz większe wątpliwości co do opłacalności tej koncepcji. Nyala 3 zapewnia nam elastyczność i fachową wiedzę na miejscu - zauważa, dodając: Teraz możemy się dalej rozwijać.

Dzięki własnej produkcji STO Print Production dąży do rozwijania nowatorskich aplikacji i współpracy z firmami partnerskimi z sektora technologii reklamowych i przemysłu. Jan Köster ceni sobie wsparcie ze strony firmy Scorpio, wieloletniego partnera swissQprint; STO Print, swissQprint i Scorpio doskonale do siebie pasują –podkreśla.

Duża różnorodność zastosowań

Aby wykorzystać każdą możliwość i zwiększyć wydajność druku rolowego, STO Print Production wyposażyło ploter swissQprint w różne opcje, dzięki którym możliwy jest np. druk banerów lub tapet o szerokości do 3,2 metra. Zespół specjalistów wykorzystuje dodatkowe białe atramenty, lakier i podkład, aby uzyskać optyczne i dotykowe efekty na tapetach i przezroczystych podłożach lub w druku na szkle.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, głównymi priorytetami są optymalna jakość i zorientowanie na klienta. Wysokiej jakości, precyzyjny ploter wpisuje się idealnie w tę koncepcję. Jesteśmy bardzo zadowoleni z systemu i czuliśmy, że od samego początku podjęliśmy właściwą decyzję inwestycyjną - mówi Jan Köster.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint