Ploter Jeti Mira LED firmy Agfa nagrodzony
14 paź 2019 06:00

Agfa poinformowała, że wielkoformatowy ploter z jej oferty – Jeti Mira 2732 HS LM LED - otrzymał nagrodę „Produkt Roku 2019” przyznawaną przez północnoamerykańską organizację SGIA (Specialty Graphic Imaging Association). Urządzenie uznano za najlepsze w kategorii płaskich maszyn UV/lateksowych w przedziale cenowym 200 tys. – 500 tys. USD.

„W organizowanym przez SGIA konkursie na Produkt Roku nagradzamy rozwiązania najlepsze z najlepszych. Ploter Jeti Mira LED zdecydowanie zasłużył na miano zwycięzcy w swojej kategorii produktów. Zarówno w opinii jurorów, jak też biorąc pod uwagę obiektywny ranking punktowy, to właśnie rozwiązanie firmy Agfa okazało się bezdyskusyjnie najlepsze. Z pewnością warto zwrócić na nie szczególną uwagę podczas odwiedzin zbliżających się targów Printing United” – mówi Ray Weiss, dyrektor Programu Druku Cyfrowego w Specialty Graphic Imaging Association.

Jeti Mira pozwala na obsługę podłoży o szerokości maksymalnej 2,69 m, a wśród kluczowych zalet urządzenia producent wymienia m.in. funkcję „Print & Prepare” (umożliwiającą nieprzerwaną jego pracę), dostawiany moduł obsługujący media w zwoju (opcja drukowania „z roli na rolę”), dwa warianty stołu oraz wysoką prędkość (do 248 m2/h). Rozwiązanie zostało wyposażone w ruchome płaskie łoże, mające zapewnić wysoką elastyczność w użytkowaniu maszyny.

Ploter drukuje w sześciu kolorach (z dodatkową bielą w standardzie), a zastosowanie znajdują w nim atramenty UV o wysokim stopniu pigmentacji, nanoszone przez dwurzędowe, wysokowydajne głowice drukujące firmy Ricoh. Urządzenie bazuje na technologii utrwalania wydruków UV LED, która – jak podkreśla Agfa – przynosi użytkownikowi wiele korzyści: minimalny poziom emitowanego ciepła pozwalający na zastosowanie szerszego spektrum podłoży, wysoką wydajność, znaczące oszczędności w zużyciu energii oraz stabilną produkcję, umożliwiającą uzyskanie szybszego zwrotu z inwestycji.

„Stworzone przez nas atramenty UV LED o specjalnej recepturze są idealne w kontekście zastosowania podłoży wrażliwych na wysokie temperatury, umożliwiając jednocześnie redukcję zużywanej energii, poprawę wydajności, a w perspektywie długoterminowej – uzyskanie wysokiego wskaźnika ROI. Co więcej, oferują one szeroki gamut kolorystyczny i zapewniają wysoką żywotność reprodukowanych barw, zarówno przy zastosowaniach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Sterujący urządzeniem system workflow Asanti z jednej strony optymalizuje kwestie związane z zarządzaniem barwą, z drugiej – wpływa na niższe zużycie atramentu – podkreśla Deborah Hutcheson, dyrektor ds. marketingu w północnoamerykańskim oddziale firmy Agfa. – Integrując Asanti z PrintShpere – stworzoną przez nas, bazującą na technologii „chmury” usługą usprawniającą proces produkcyjny, użytkownicy korzystają podwójnie. Z jednej strony mają bowiem do dyspozycji automatyczny workflow, z drugiej – narzędzie umożliwiające wymianę danych pomiędzy klientami, współpracownikami, freelancerami oraz innymi osobami zaangażowanymi w cały proces przetwarzania plików. Oba te rozwiązania w sposób łatwy i wydajny można zintegrować także z pozostałymi rozwiązaniami software’owymi stworzonymi przez firmę Agfa.

Ploter Jeti Mira będzie jedną z atrakcji jej stoiska (nr 8242) podczas nadchodzących targów Printing United (d. SGIA), jakie odbędą się w dniach 23-25 października br. w Dallas (w stanie Teksas, USA).

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa