Druk 3D w elektronice użytkowej
16 lis 2022 06:00

Precyzyjne fotopolimerowe drukarki 3D posiadają coraz ważniejszą rolę w elektronice użytkowej. Są stosowane w produkcji wysokiej jakości prototypów i narzędzi produkcyjnych, które posiadają kształty nieosiągalne przy użyciu technologii formowania wtryskowego. Dzięki dokładności i powtarzalności druku 3D projektanci mogą tworzyć niezwykle innowacyjne urządzenia.

W nowoczesnych urządzeniach elektroniki użytkowej interesujący projekt idzie w parze z praktycznością. Spełnienie obu cech jest możliwe dzięki fotopolimerowym drukarkom 3D, których szybkość i precyzja pozwalają na niezwykle efektywne prototypowanie. Drukarki fotopolimerowe mogą również być wykorzystywane do produkcji krótkoseryjnej w pełni funkcjonalnych produktów, aby płynnie przejść z etapu prototypowania do masowej produkcji.

Szybkie prototypowanie

Fotopolimerowe drukarki 3D pozwalają na tworzenie wielu iteracji danego prototypu w efektywny i opłacalny sposób, w celu osiągnięcia optymalnego projektu.

Precyzyjne kształty

Tworzenie małych, skomplikowanych części powszechnie stosowanych w elektronice użytkowej jest możliwe dzięki mikroskopijnej precyzji fotopolimerowych drukarek 3D.

Ekonomiczna produkcja

Samodzielne wykonywanie prototypów zamiast zlecania ich zewnętrznym producentom oszczędza czas, pieniądze i przyczynia się do lepszej ochrony własności intelektualnej.

Komunikaty biznesowe

Jakość prototypów wyprodukowanych za pomocą fotopolimerowych drukarek 3D jest porównywalna do produktów formowanych wtryskowo. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do przekazywania pomysłów na produkt potencjalnym inwestorom.

Zastosowania fotopolimerowych drukarek 3D w elektronice użytkowej

Małe, skomplikowane części mają kluczowe znaczenie dla nowoczesnej elektroniki użytkowej, a fotopolimerowe drukarki 3D zostały stworzone do ich wykonywania. Tworzenie prototypów w ten sposób jest efektywne i opłacalne, a ich jakość można porównać z produkowanymi masowo urządzeniami.

Piloty

Fotopolimerowe drukarki 3D są na tyle precyzyjne, aby zapewnić jakość części takich jak piloty zdalnego sterowania na równi z urządzeniami produkowanymi masowo bez dodatkowych kosztów.

 

 

Kontrolery gier

Precyzyjne dopasowanie do dłoni użytkowników jest możliwe dzięki technologii druku 3D i ma kluczowe znaczenie dla ergonomii prototypów, aby osiągnąć jakość na równi z produktami końcowymi.

 

Słuchawki

Fotopolimerowe drukarki 3D mogą drukować małe elementy o złożonej architekturze wewnętrznej niezbędnej do produkcji słuchawek o dobrej akustyce.

Produkcja pomostowa

Produkcja pomostowa usprawnia przejście od prototypowania do produkcji masowej. Zamawianie form wtryskowych i zakładanie tradycyjnej linii produkcyjnej to olbrzymia inwestycja, szczególnie dla małych i średnich firm. Farma fotopolimerowych drukarek 3D służy jako alternatywa forma krótkoseryjnej produkcji nowego produktu. Drukarki 3D są wykorzystywane do generowania dochodu i niwelowania ryzyka, pozwalając na ulepszanie projektu na tym etapie bez dodatkowych kosztów.

Więcej niż prototypowanie

Produkcja pomostowa rozpoczyna się po zakończeniu etapu prototypowania. Farma drukarek 3D jest wykorzystywana do drukowania funkcjonalnych produktów w taki sam sposób, jak wydrukowano ostateczny prototyp.

Produkcja bez ryzyka

Produkcja na fotopolimerowych drukarkach 3D zapewnia niższe marże niż formowanie wtryskowe w dużych fabrykach, ale pozwala szybciej i bez większego ryzyka wydać produkt na rynek.

Badanie rynku

Wstępna seria nowego produktu może być wykorzystana do zbadania rynku i wprowadzania koniecznych zmian.

Rozpoczęcie masowej produkcji

Kiedy już nadejdzie informacja zwrotna o wyraźnym popycie na produkt, firma może reinwestować swoje dochody w rozpoczęcie produkcji masowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Zortrax