Partnerstwo EFI i Memjet
4 lip 2019 06:00

Firmy EFI i Memjet nawiązały współpracę wprowadzając interfejsy EFI Fiery (DFE) do cyfrowych rozwiązań dla druku atramentowego z serii Memjet DuraLink. Dzięki temu klienci OEM firmy Memjet będą mieli dostęp do jednego z najbardziej udanych i niezawodnych serwerów druku na świecie opracowanych dla cyfrowego druku produkcyjnego.

„Zainstalowaliśmy Fiery DFE, aby sterować 7-kolorową maszyną cyfrową w centrum demonstracyjnym Memjet. Zarówno nasz zespół, jak i partnerzy są pod wrażeniem sposobu, w jaki Fiery DFE umożliwia kontrolę kolorów i obrazu. Oferuje również klientom zaawansowane zarządzanie zadaniami a także możliwość produkcji zmiennych serii wydruków”, powiedział Eric Owen, dyrektor generalny ds. druku komercyjnego w Memjet i dodał: „Technologia Fiery w połączeniu z szybkością, jakością i niezawodnością DuraLink wnosi ogromną wartość dodaną do rozwiązań wykorzystywanych przez partnerów DuraLink Memjet”.

Nowe rozwiązanie ma na celu zapewnienie najlepszych rezultatów w obszarach takich jak: kolor i obrazowanie, wydajność, narzędzia do zarządzania i łączność. Wdrażając je w swoich przedsiębiorstwach, użytkownicy będą mogli sprostać wymaganiom klientów w zakresie używania kolorów i aplikacji o rozszerzonej gamie atramentów. Ponadto Fiery DFE dla systemów Memjet DuraLink zapewni użytkownikom możliwość dokonywania bieżących korekt i późniejszych edycji kolorów dla utrzymania ciągłości produkcji.

W interfejsach DFE znajdzie się również oprogramowanie EFI Fiery Color Profiler Suite, które udostępnia niektóre z najbardziej zaawansowanych narzędzi do zarządzania kolorami (tworzenie profili, inspekcja, edycja i zapewnianie jakości kolorów). Pakiet Fiery Color Profiler Suite zawiera także certyfikat systemu G7, który zapewnia szybką, dokładną kalibrację, poprawną tonację i balans szarości oraz wyższe nasycenie kolorów.

Konfiguracja sprzętowa Fiery XB dla nowych interfejsów DFE to skalowalna architektura, która utrzymuje odpowiednie tempo pracy silników aby sprostać wysokim wymaganiom produkcyjnym. Fiery XB używa wszystkich formatów danych, a w przypadku wysokonakładowych aplikacji do drukowania transakcyjnego jest zgodny z IPDS i certyfikowany jako zgodny z IS/3.

Użytkownicy będą mogli również wykorzystać sprawdzony interfejs EFI Fiery Command WorkStation - oprogramowanie do zarządzania drukiem, które zapewnia ciągłość wszystkich urządzeń cyfrowych Fiery Driven. Nowe interfejsy Fiery DFE zapewnią również użytkownikom urządzeń DuraLink większą efektywność zarządzania przepływem pracy dzięki automatycznej, dwukierunkowej komunikacji i integracji z wiodącymi na rynku produktami MIS/ERP i web-to-print oferowanymi przez EFI.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Memjet, aby dostarczać partnerom OEM DuraLink nową przewagę konkurencyjną. Dzięki sprawdzonym zaletom Fiery DFE pomagamy w precyzyjnej personalizacji, zwiększeniu wydajności i zapewnieniu najwyższej jakości kolorów” - powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, EFI Fiery i wyjaśnił: „Dzięki tej współpracy nasze najbardziej zaawansowane technologie zostaną udostępnione jeszcze szerszej grupie dostawców usług poligraficznych, firm pakujących i producentów przemysłowych, którzy otrzymają ogromną szansę na rozwój wysokiej jakości cyfrowego druku kolorowego”.

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała BZ