Open House w firmie Omet:
27 lis 2023 08:49

12 grudnia br. w centrum demonstracyjnym firmy Omet w Molteno (Włochy) odbędą się Dni Otwarte, podczas których zaprezentowane zostaną – po raz pierwszy podczas tego typu wydarzenia – jej wszystkie linie produktowe, dedykowane rynkom  etykiet i opakowań (w tym kartonowych). Wśród demonstrowanych „na żywo” maszyn znajdą się modele: iFlex, KFlex, XFlex X6, XJet oraz Varyflex V2F. Promowana będzie też Sfera Digital Platform – stworzona przez firmę cyfrowa platforma „spinająca” wszystkie maszyny w ramach systemu monitorowania produkcji w czasie rzeczywistym. Jak zapowiada organizator, zbliżający się Open House będzie okazją do zapoznania się z pełnym portfolio firmy Omet, zwłaszcza dla osób, które nie miały okazji odwiedzić jej stoiska podczas wrześniowych targów Labelexpo Europe. Zainteresowani wizytą w Molteno są proszeni o kontakt z Tatyaną Gaponovą, Export Sales Manager (tatyana.gaponova@omet.it, tel. kom. +39 335 6837227) oraz o rejestrowanie się na stronie internetowej wydarzenia https://printing.omet.com/en/all-in-one-2023/

Wydarzenia z cyklu Open House odbywają się w firmie Omet cyklicznie. Jednak tegoroczna edycja będzie – jak podkreśla organizator – wyjątkowa z kilku względów. Odbędzie się bowiem zaledwie kilka miesięcy po targach Labelexpo Europe, na których Omet promował swoje najnowsze rozwiązania technologiczne. Co więcej, po raz pierwszy uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć „na żywo” reprezentantów wszystkich linii technologicznych, oferowanych przez tego włoskiego producenta. To m.in. efekt jej przenosin – przed dwoma laty – do nowej siedziby, obejmującej nowoczesne hale produkcyjne (zajmujące 17 tys. m2), przestrzenie biurowe (kolejne 4 tys. m2) i nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn. Open House odbędzie się w dedykowanym parku innowacji – Omet Innovation Park - gdzie na powierzchni 5 tys. m2 znajduje się centrum demonstracyjne i ośrodek badawczo-rozwojowy.

Podczas grudniowego wydarzenia zwiedzający, wśród których znajdą się również przedstawiciele drukarń z Polski, będą mieli okazję zapoznać się z ofertą firmy Omet, uwzględniająca różne aplikacje, m.in. etykiety (w tym wielowarstwowe, IML, wrap-around, shrink sleeve itd.), opakowania giętkie (m.in. foliowe, typu pouch, aluminiowe), opakowania kartonowe (w tym pudełka, kubki papierowe, opakowania farmaceutyczne, tytoniowe i inne), druki specjalne oraz uwzględniające zabezpieczenia.

Wśród prezentowanych przez Omet urządzeń znajdzie się maszyna fleksograficzna iFlex, dedykowana produkcji różnego typu etykiet i wyposażona w szereg rozwiązań automatyzujących i usprawniających jej pracę, w tym system pasowania iVision, bazujący na technologii „Easy Change” moduł sztancujący, pre-register iLight i nowej generacji pas transmisyjny iDrive.

Kolejna zapowiadana maszyna to oparta na technice fleksograficznej i serwonapędach XFlex X6, dedykowana produkcji etykiet (m.in. samoprzylepnych, klejonych „na mokro”, wielowarstwowych, wrap-around, shrink sleeve, IML), wieczek, tagów i biletów, opakowań giętkich czy tub laminowanych.
W związku z rosnącą popularnością rozwiązań hybrydowych, uwzględniających technologie cyfrową i konwencjonalną, Omet nawiązał współpracę z firmą Durst. Jej owocem jest maszyna XJet, która również będzie prezentowana podczas Open House. Wyposażona w zespoły fleksograficzne i inkjetowe, umożliwia drukowanie w trybie od 4 do 8 kolorów z dodatkową bielą.

Z myślą o firmach stosujących w swojej produkcji podłoża kartonowe zaprezentowana zostanie z kolei maszyna Varyflex V2F. Uzupełnieniem oferty Omet będzie KFlex, określana przez producenta mianem „najbardziej wszechstronnej i łatwej w użytkowaniu maszyny fleksograficznej na rynku”. Spektrum realizowanych na niej zastosowań obejmuje m.in. etykiety samoprzylepne, klejone „na mokro”, wielostronicowe (np. z opcją wklejania kuponów), wrap-around, shrink sleeve, IML, opakowania aluminiowe czy laminaty.
Część sprzętową będzie uzupełniać Sfera Digital Platform – stworzona przez Omet cyfrowa platforma, umożliwiająca „spięcie” wszystkich jej maszyn w jeden system. Jak podkreśla firma, pozwala ona monitorować proces wytwórczy w czasie rzeczywistym, analizować dane produkcyjne i podejmować decyzje dotyczące realizowanych prac.


Opracowano na podstawie informacji firmy Omet