OMNI3D z nowym dyrektorem zarządzającym
20 wrz 2017 10:37

Paweł Robak objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w maju 2017 roku. Jego przejście do OMNI3D uruchomiło w firmie wiele pozytywnych zmian - nowa strategia sprzedażowa, poszerzenie palety dostępnych filamentów i dalszy rozwój Factory 2.0.

Paweł to finansista i menadżer z 20-letnim doświadczeniem zdobywanym w Polsce i za granicą. Pracował m.in. dla Huty Aluminium Konin S.A., Wielkopolskiej Fabryki Mebli S.A. czy Grupy Medort S.A. Był odpowiedzialny zarówno za wzrosty organiczne, jak i akwizycyjne. Ostatnie 4 lata spędził w Niemczech, gdzie w firmie Meyra GmbH sprawował rolę dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za strategię i finanse. „Dzięki doświadczeniu zdobywanym w różnych gałęziach przemysłu doskonale rozumiem potrzeby klienta biznesowego. Wzrost efektywności pracy, wyższa rentowność i szybkie zaspokajanie potrzeb klienta końcowego to elementy, które łączą zarówno potrzeby naszych odbiorców, ale również naszych właścicieli. Z tego powodu, na prośbę funduszu Speed Up Innovation, zdecydowałem się wspomóc dalszy rozwój Omni3D, który po początkowym etapie potrzebuje kolejnych impulsów, świeżej strategii i jej wdrożenia. Nowym podejściem jest oferowanie każdemu klientowi wartości dodanej, ponieważ produkcja i sprzedaż drukarek 3D są tylko narzędziami do jej realizacji. Zastosowanie druku 3D do produkcji toolingu, przymiarów, w prototypowaniu czy w procesie wytwarzania krótkich serii zindywidualizowanych produktów – zdecydowanie może podnieść efektywność działania oraz przynieść ogromne oszczędności dla każdej firmy przemysłowej.” – komentuje Paweł Robak, CEO OMNI3D.

Konrad Sierzputowski, założyciel OMNI3D, dotychczas sprawujący stanowisko CO-CEO, odchodzi z firmy, którą – jak podkreśla – zostawia w dobrych rękach. Konrad planuje poświęcić swój czas na rozwój innej działalności, która wymaga większego zaangażowania. 

OMNI3D to polski producent przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF, obecny na polskim rynku od 2013 roku. Oferowane systemy do druku przestrzennego idealnie sprawdzają się w produkcji części zamiennych do maszyn i linii produkcyjnych, produkcji narzędzi i oprzyrządowania, procesie wytwarzania funkcjonalnych prototypów oraz w produkcji nisko-seryjnej i personalizowanej. Firma oferuje usługi doradcze, wdrożeniowe, serwisowe, szkolenia oraz druk 3D na zlecenie. Do grona klientów należą firmy posiadające linie produkcyjne, usługodawcy, a także projektanci czy architekci.

Factory 2.0 Production System - drukarka od OMNI3D – zdobyła w 2017 roku dwie prestiżowe nagrody branżowe: Najlepsza Przemysłowa Drukarka 3D (Dni Druku 3D, Przemysłowa Wiosna, Targi Kielce, marzec 2017) oraz Produkt Roku 2016 w kategorii „Druk 3D, wytwarzanie addytywne” (Inżynieria & Utrzymanie Ruchu, luty 2017).  

Opracowano na podstawie informacji OMNI3D.