Omni3D na Targach Formnext
20 lis 2019 06:00

Poznańska firma Omni3D już po raz kolejny zaprezentuje swoją ofertę na Targach Formnext we Frankfurcie. Tym razem przedstawi dwa nowe urządzenia.

W dniach 19-22 listopada branża druku 3D będzie pochłonięta najważniejszym wydarzeniem, czyli Targami Formnext we Frankfurcie. Omni3D również nie zabraknie wśród wystawców.

- W ubiegłym roku pozwoliliśmy sobie na eksperyment i pokazaliśmy wytrzymałość naszych wydruków. Wrażenie na naszych gościach zrobiła drukarka Factory 2.0 ważąca 180 kg, która była podwieszona na wydrukowanym wcześniej haku z materiału CF-PA 12 z dodatkiem włókna węglowego. - przypomina Paweł Robak, CEO Omni3D.

Tegoroczne targi to dla firmy przede wszystkim europejskie premiery dwóch nowych drukarek: Omni500 LITE i Factory 2.0 NET.

Drukarka Omni500 LITE przeznaczona jest dla klientów wymagających prostej i szybkiej obsługi maszyny przy zachowaniu przemysłowych standardów. To idealne rozwiązanie, dla firm, które korzystają z druku 3D kilka razy w miesiącu. Co więcej, drukarka może być zarządzana przez dedykowaną stronę internetową, dzięki czemu możliwe jest rozpoczęcie wydruku oraz jego kontrola w pełni zdalnie.

Drugie urządzenie – Omni Factory 2.0 NET dedykowane jest klientom oczekującym wyższego standardu zarządzania procesem druku oraz pracy na wymagających materiałach. Ten model został wyposażony w podgląd zdalny przez kamerę, co pozwala obserwować postęp druku, a także podłączenie LAN i Wifi. Niewątpliwą zaletą jest zamknięta i grzana komora, która umożliwia skuteczne drukowanie dużych obiektów z przemysłowych materiałów termoplastycznych. Koniecznie należy podkreślić, że urządzenie jest prawie niesłyszalne w czasie pracy, a zmiany w elementach mechatronicznych i programistycznych, pozwalają spełnić wymagania określone przez normę ISO 2768 i pretendować do miana najbardziej precyzyjnych urządzeń na rynku.

Omni3D jest pierwszym polskim producentem przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF. Działa w kraju i za granicą, oferując sprzedaż przemysłowych systemów do druku 3D, wynajem maszyn przemysłowych oraz druk 3D na zlecenie. W dostępnych pakietach można znaleźć również rozbudowane usługi przed i posprzedażowe w tym m.in. bezpłatny audyt, instalacje, szkolenia, usługi serwisowe oraz pakiety filamentów.

Omni3D to lider przemysłowego druku 3D. W czerwcu 2016 roku premierę miała drukarka 3D Factory 2.0. W tej chwili firma posiada 12 aktywnych resellerów zagranicą, m.in. w Czechach, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii oraz trzech w Polsce.

Opracowano na podstawie informacji firmy Omni3D