Oliver Luedtke nowym CEO ColorGATE
27 cze 2023 06:00

ColorGATE Digital Output Solutions GmbH, jeden z wiodących dostawców oprogramowania, usług i narzędzi do druku cyfrowego, powołuje Olivera Luedtke na nowego dyrektora generalnego firmy. Luedtke przejmie stanowisko od Thomasa Kirschnera 1 lipca. Po 25 latach bycia założycielem i dyrektorem generalnym firmy, Kirschner pozostanie w ColorGATE jako doradca do stycznia 2024 roku.

Obecny od ponad 20 lat w branży druku cyfrowego, Luedtke wnosi do firmy bogate doświadczenie i fachową wiedzę, potwierdzoną dyplomem z technologii poligraficznej. Luedtke dołączył do ColorGATE w 2019 roku jako dyrektor ds. marketingu. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w takich firmach jak Heidelberger Druckmaschinen AG, Best GmbH, EFI i Kornit Digital.

Pracując na stanowisku dyrektora ds. marketingu Luedtke zmienił rynkową pozycję ColorGATE przyczyniając się do objęcia przez firmę pozycji lidera nie tylko w branży szyldów i ekspozytorów, ale także druku dla różnych zastosowań przemysłowych, w tym w dekorowaniu powierzchni, odzieży, druku na opakowaniach i druku ceramicznym.

W obliczu nadchodzącego nowego wyzwania Luedtke podkreślił uniwersalne zalety rozwiązań i usług ColorGATE: Każda drukarnia cyfrowa może skorzystać z tego, co ColorGATE ma do zaoferowania. Dostarczamy kluczową technologię, która poprawia spójność kolorów, usprawnia generowanie danych do druku i umożliwia automatyzację. Nie mogę się doczekać przejęcia sterów od odnoszącego sukcesy założyciela i dyrektora generalnego. Technologia w połączeniu z pasją i zaangażowaniem zespołu zapewnia solidny fundament, na którym będziemy opierać nowe możliwości i projekty, aby dalej poszerzać nasze horyzonty.

Thomas Kirschner powiedział: Opuszczam firmę po ekscytujących 25 latach. Z przyjemnością jednak mogę powiedzieć, że starannie zaplanowaliśmy tę zmianę, mam też pełne zaufanie do Olivera. Jego dogłębna znajomość firmy i jej działalności czyni go idealnym kandydatem do tej roli, kandydatem, który zapewni utrzymanie jakości obsługi naszych klientów.

Przedstawiciele ColorGATE mają nadzieję na dalsze sukcesy pod przywództwem Olivera Luedtke, w chwili, gdy firma wkracza w nowy rozdział innowacji, rozwoju i rozwiązań zorientowanych na klienta.

Opracowano na podstawie informacji firmy ColorGATE