Oliver Luedtke dyrektorem marketingu ColorGATE
4 paź 2019 12:38

ColorGATE, jeden z wiodących dostawców oprogramowania i sprzętu do drukowania cyfrowego, zdecydował się kolejny raz usprawnić swoją organizację powołując na stanowisko dyrektora ds. marketingu Olivera Luedtke. Luedtke, ekspert w dziedzinie marketingu i komunikacji w branży druku inkjetowego, będzie odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój organizacji marketingowej ColorGATE, wchodząc jednocześnie w skład zarządu firmy. Do jego obowiązków należeć będą komunikacja marketingowa, zarządzanie produktem i dokumentacja techniczna. Luedtke działa w branży druku cyfrowego od ponad 20 lat – przed dołączeniem do ColorGATE zajmował wysokie stanowiska w Heidelberger Druckmaschinen AG, Best GmbH, EFI i Kornit Digital.

Oliver z niecierpliwością oczekuje nowego wyzwania: „Znam ColorGATE od lat dziewięćdziesiątych i zawsze byłem pod wrażeniem elastyczności, z jaką firma dostosowywała się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. ColorGATE jest liderem technologicznym w zakresie proofingu cyfrowego i zarządzania kolorami, a ostatnio rozwija się dzięki rozwiązaniom dla druku przemysłowego: ceramiki, opakowań, tekstyliów czy drukowania dekoracji. Produkty są bardzo zaawansowane technologicznie, ale widzę potencjał do zaoferowania ich jeszcze większej liczbie użytkowników.”

Thomas Kirschner, założyciel i dyrektor generalny ColorGATE, komentuje: „Bardzo się cieszę, że mamy Olivera na pokładzie. Skorzystamy z jego międzynarodowego doświadczenia w wielu obszarach druku cyfrowego. Podczas wstępnych rozmów już ustaliliśmy, że inkjetowy druk przemysłowy stwarza dla nas ogromną szansę na rozwój, ale wymaga również przekazywania kompetencji i dobrej strategii. Oliver wnosi ze sobą pragmatyczne podejście, a także silną orientację sprzedażową. ”

ColorGATE od ponad 20 lat dostarcza oprogramowanie oraz rozwiązania z obszaru zarządzania kolorami, rozwijając się również na rynku druku przemysłowego. Produkty przeznaczone są dla dostawców usług poligraficznych i użytkowników technologii w dziedzinie dekoracji, ceramiki, tekstyliów i opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy ColorGATE