o nas

Opakowanie” numerem 1. dla branży opakowań

Pierwsze wydanie ukazało się w 1955 r. – „Opakowanie” jest więc najstarszym w Polsce miesięcznikiem opiniotwórczym dedykowanym branży opakowań. Tytuł przez lata zyskał grono stałych czytelników, do których należą dziś przedstawiciele wszystkich segmentów rynku: producenci, przetwórcy, projektanci i drukarze, a także dostawcy maszyn i urządzeń oraz materiałów do produkcji opakowań i etykiet.

 

Opakowanie” od początku istnienia jest związane ze środowiskiem naukowym.

W wydzielonej części Czytelnicy mają dostęp do recenzowanych i punktowanych artykułów naukowych, których autorami są wybitni specjaliści w swoich dziedzinach – wykładowcy wyższych uczelni technicznych oraz naukowcy zatrudnieni w najważniejszych instytucjach badawczych w Polsce.

Oprócz części naukowej, każdy numer miesięcznika to również obszerniejsza część ekonomiczno-technologiczna: publikacje związane z tematem wiodącym (patrz plan wydawniczy) oraz stałe sekcje tematyczne, takie jak: informacje miesiąca, rynek, technologie cyfrowe, ekologia oraz projektowanie i produkcja opakowań.

 

Opakowanie” – po transformacji – odpowiada na potrzeby rynku.

Od 1 stycznia 2011 r. zmianie uległy nie tylko layout i format pisma, ale także skład redakcji oraz wydawca (obecnie pismo współwydają Wydawnictwo Sigma-NOT i Alfa-Print Sp. z o.o. – wydawca „Poligrafiki”).

„Opakowanie” to dziś także nowa, codziennie aktualizowana strona internetowa www.opakowanie.pl – zbiór najświeższych informacji z branży i nowe miejsce na Twoją reklamę.