O innowacjach w inkjecie na konferencji TheIJC
2 sie 2018 10:59

Od 2014 r. TheIJC stanowi wyjątkowe miejsce spotkań przedstawicieli przemysłu i świata nauki oraz dzielenia się wiedzą na temat innowacyjnych rozwiązań dla druku atramentowego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15-17 października br. w centrum konferencyjnym Crowne Plaza Düsseldorf w niemieckim Neuss.

Wśród 62 technicznych prezentacji znajdą się prelekcje poświęcone m.in. inkjetowemu zadrukowi ogniw fotowoltaicznych z perowskitu (Saule Technologies), drukowi atramentowemu w przemyśle farmaceutycznym (Uniwersytet Heinricha Heinego), funkcyjnemu drukowi atramentowemu na obiektach trójwymiarowych (Fraunhofer ENAS), dekoracji ceramiki drukiem inkjetowym (CNR-ISTEC), modelingowi i symulacji uszkodzeń wywołanych przepływem polimerów w trakcie druku (Uniwersytet Cambridge) oraz drukowi atramentowemu powłok absorpcyjnych z perowskitów opartych na halogenkach organometalicznych, przeznaczonych na urządzenia optoelektroniczne (Helmholtz Zentrum). W programie przewidziano również prezentację nowych głowic do druku oraz innowacyjnych instrumentów do pomiaru i analizy niezawodności jettingu (wystrzeliwania płynów z dyszy pod wysokim ciśnieniem) przygotowaną przez firmę Polytype. Organizatorzy zachęcają do udziału w imprezie, która stanowi idealne miejsce do poznania przełomowych odkryć w obszarze inżynierii i chemii inkjetowej dla niszowych i komercyjnych zastosowań.

Konferencja TheIJC rozpocznie się po południu 15 października serią bezpłatnych warsztatów; w dniach 16-17 października odbędą się sesje wykładowe.

Na podstawie informacji organizatorów opracował TK