Nyala po raz ósmy mistrzem Europy
9 mar 2023 06:00

Od 2015 roku ploter Nyala marki swissQprint zajmuje czołowe miejsce w europejskich rankingach sprzedaży, utrzymując niezmienną pozycję najlepiej sprzedającego się płaskiego plotera drukującego w swojej klasie.

Genewski instytut badań rynkowych Infosource zbiera coroczne statystyki na temat sprzedaży ploterów wielkoformatowych w Europie. Z opublikowanych danych dotyczących sprzedaży tego  typu urządzeń w 2022 roku wynika, że po raz kolejny prym w zestawieniu wiedzie model Nyala z oferty swissQprint, zajmując czołową pozycję w kategorii „płaskie/hybrydowe plotery UV o szerokości > 152,4 cm”.

Nyala dysponuje stołem drukującym o wymiarach 3,2×2 metry, standardowy model osiąga wydajność do 206 m2/h lub 370 m2/h, zapewniając wysoki poziom jakości i duży zakres zastosowań. Ploter płaski wyposażony w opcję druku roll to roll elastycznie wpisuje się w ofertę wielu typów usług poligraficznych.

Nieprzerwany sukces Nyali potwierdza to, co jest dla nas niezwykle ważne: na przestrzeni wielu pokoleń nasze produkty niezmiennie odpowiadają potrzebom klientów - mówi Carmen Eicher, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w szwajcarskiej firmie swissQprint.

Nyala została wprowadzona na rynek w 2012 roku jako trzeci ploter płaski w asortymencie swissQprint. Obecnie oferta obejmuje sześć modeli. W tej chwili na rynku jest dostępna czwarta generacja tych urządzeń.

swissQprint nieprzerwanie rozwija portfolio wielkoformatowych urządzeń drukujących, wprowadzając najnowsze technologie i rozwijając unikalne możliwości zastosowań. Cel pozostaje niezmienny – jest nim dostarczanie klientom praktycznych i konkurencyjnych narzędzi druku.

Opracowano na podstawie informacji firmy swissQprint