Nowy termin targów InPrint
30 mar 2020 14:02

Najbliższa edycja targów InPrint, międzynarodowej wystawy technologii druku przemysłowego, odbędzie się w 2021 roku. Impreza zostanie zorganizowana wspólnie z ICE Europe i CCE International, dwoma wiodącymi wydarzeniami handlowymi poświęconymi innowacjom w zakresie przetwarzania i wykańczania, a także technologii produkcji tektury falistej i rozwiązań opakowaniowych. Targi odbędą się w terminie 9-11 marca 2021 r., w centrum targowym w Monachium, w Niemczech. Jak zapewniają organizatorzy, branża z zadowoleniem przyjęła plan stworzenia wielopłaszczyznowej platformy o zwiększonych możliwościach i synergii z powiązanymi rynkami.

Sektor technologii drukowania stale się rozwija, napędzany zmianami w sprzedaży detalicznej i postępem technologicznym, które pozwalają wejść procesom produkcyjnym na nowy poziom szybkości, wydajności, interaktywności i automatyzacji. W miarę jak firmy poligraficzne przygotowują się do wprowadzania kolejnych produktów i współpracy branżowej, InPrint Monachium ma stać się pierwszym ważnym spotkaniem branżowym w sezonie imprez 2021 organizowanym w celu wprowadzenia nowych technologii i produktów na rynek.

W ciągu trzech dni dostawcy sprzętu drukującego i maszyn spotkają się z międzynarodowymi nabywcami i decydentami z sektora produkcyjnego i usług poligraficznych, aby omówić rosnącą rolę technologii druku w produkcji na żądanie, masowej personalizacji, oszczędnego przetwarzania oraz produkcji opakowań.

Po raz pierwszy targi InPrint odbędą się wspólnie z ICE Europe i CCE International, tworząc dodatkową synergię z sektorem opakowań. Według badań większość osób odwiedzających targi ICE i CCE pochodzi z sektorów przemysłu, które są ważnym rynkiem wzrostu dla wystawców InPrint, w tym opakowań, farmacji i elektroniki, ale także żywności i napojów, transportu, logistyki, produkcji mebli, kosmetyków oraz tworzyw sztucznych i papieru.

„Kolokacja trzech imprez targowych rozwijających się wokół konwersji i druku tworzy naprawdę silne, wieloaspektowe wydarzenie o zwiększonych możliwościach zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających” - mówi Frazer Chesterman (FM Future), współzałożyciel wydarzenia InPrint i dodaje: „Podczas gdy odwiedzający ICE lub CCE skupiają się głównie na specjalistycznej technologii przetwarzania, szukają również zintegrowanych rozwiązań do etykietowania lub dekorowania gotowych produktów z folii, papieru lub kartonu. Ankiety potwierdzają, że jedna trzecia odwiedzających ICE i CCE chce dowiedzieć się więcej o technologii drukowania, którą można zintegrować z procesem produkcyjnym. Dzięki wystawie InPrint prezentowanej obok mogą łatwo ten cel zrealizować.”

ICE Europe jest wystawą giętkich materiałów takich jak papier, folia, i włókniny, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania do suszenia i utwardzania, oraz specjalistycznych folii używanych do paneli dotykowych, wyświetlaczy i opakowań do żywności. Natomiast CCE International, wystawa przedstawiająca innowacyjne technologie wytwarzania i przetwarzania tektury falistej oraz kartonu, obejmuje cały łańcuch produkcji i przetwarzania, a jednym z jej kluczowych tematów jest druk cyfrowy.

InPrint Monachium zazwyczaj przyciąga profesjonalistów wysokiego szczebla; ponad 80 proc. odwiedzających to osoby podejmujące decyzje, wielu z nich ma określone plany inwestycyjne. To sprawia, że ​​InPrint jest jednym z ulubionych miejsc, w którym można rozpocząć przyszłą współpracę i nawiązać partnerstwa biznesowe, w szczególności z producentami markowych towarów oraz firmami produkcyjnymi. Kolejną grupą docelową są tradycyjni dostawcy usług druku, którzy chcą rozwinąć swoją działalność w kierunku bardziej zaawansowanych aplikacji branżowych poprzez zastosowanie nowego sprzętu drukującego.

„Technologia druku z powodzeniem przeniknęła do większości obszarów sektora produkcyjnego. Wynika to z faktu, że dostawcy od dawna przyznają, iż dostosowanie technologii do wymagań rynku to ciągły wysiłek” - mówi Marcus Timson (FM Future), współzałożyciel marki InPrint i wyjaśnia: „InPrint będzie idealną platformą dla przedsiębiorców chcących testować rynek oraz promować nowe ścieżki technologii druku w produkcji przemysłowej. ”

InPrint to flagowe wydarzenie w Europie dla społeczności poligraficznej i producentów, którzy chcą zmaksymalizować nowy potencjał biznesowy w zakresie zastosowań druku w sektorze produkcji przemysłowej. W poprzedniej edycji odbywającej się w Monachium w 2019 r. wzięło udział 136 wystawców z 22 krajów. Wystawcy prezentowali innowacje techniczne w zakresie druku cyfrowego, atramentowego i sitodruku, oferując zaawansowane możliwości drukowania na obiektach o różnych kształtach i rozmaitych materiałach. Targi odwiedziło 2755 wysokiej klasy specjalistów z 60 krajów, natomiast w trzydniowej konferencji technicznej wzięło udział ponad 70 międzynarodowych prelegentów.

Goście targów mogli poznać ofertę maszyn drukujących, głowic i komponentów, atramentów, płynów i chemikaliów, technologii UV, sprzętu do suszenia i utwardzania, kontroli jakości, oprogramowania do zarządzania kolorem i procesem oraz specjalnych, niestandardowych systemów pakowania i etykietowania, drukowanej elektroniki, tkanin oraz tekstyliów, technologii wykończeniowej, druku 3D i wielu innych.

Firmy zainteresowane udziałem w targach InPrint 2021 mogą poprosić o nową broszurę dla wystawców lub zarezerwować miejsce na stoisku online na stronie www.inprintmunich.com.  Jak informują organizatorzy, powierzchnia targowa sprzedaje się szybko i zaleca się wcześniejszą rezerwację. Dalsze aktualizacje dotyczące wydarzenia, uczestników i programu zostaną opublikowane w późniejszym terminie, na stronie internetowej organizatora.

Opracowano na podstawie informacji organizatora