Nowy standard jakości drukowania na tkaninach
30 wrz 2020 10:13

ML-8000 to nowy, podstawowy model z serii Monna Lisa, wyposażony w 8 najnowszych głowic PrecisionCore. ML-8000 łączy w sobie moc i wydajność najnowszych, światowej klasy drukarek atramentowych Epson oraz technologię produkcji wyrobów tekstylnych.

Firma Epson - pionier w dziedzinie cyfrowego druku na tkaninach, przedstawił urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, łączący w sobie wydajność, użyteczność oraz zrównoważony rozwój, jakiego oczekuje rynek producentów tkanin. Wyposażona w 8 najnowocześniejszych głowic PrecisionCore drukarka ML-8000 drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600x600 dpi – 2 pass*1).

ML-8000 to drukarka do tekstyliów nowej generacji, oferująca wysoką jakość wydruków, wydajność oraz stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów. Jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo, co czyni ją idealną drukarką dla firm, które planują wejście w świat druku cyfrowego.

Wysoka jakość druku i wydajność

Wysoka jakość wydruków ML-8000 to zasługa doskonałych głowic drukujących Epson. Unikalne technologie Microweave oraz LUT minimalizują ryzyko ziarnistości i marszczeń nadruku, a zaawansowana technologia MLHT (Multi-Layer Halftone Technology), która zmienia układ kropek na każdej z warstw, pozwala uniknąć strat jakości spowodowanych przesunięciem warstw. Z kolei technologia DAS (Dynamic Alignment Stabilizer) zapewnia stałą jakość wydruku, kontrolując wyrzut tuszu z dysz w każdej głowicy, dzięki czemu krople tuszu mają stały poziom nasycenia i są umieszczane dokładnie tam, gdzie powinny. ML-8000 ma również funkcję symetrycznej regulacji kolorów, która zapewnia dokładne nakładanie się tych samych kolorów podczas druku dwukierunkowego oraz funkcję kontroli położenia pasa (Accurate Belt Position Control, ABPC), która automatycznie wykrywa odległość tkaniny od podajnika i gwarantuje jej precyzyjne podawanie do urządzenia. W efekcie otrzymujemy wydruki o optymalnej jakości i szybkości, z wyjątkowo dokładnych odwzorowaniem przejść tonalnych, detali i skomplikowanych wzorów geometrycznych.

Stabilna praca – minimum przestojów

Dzięki zaawansowanym mechanizmom samoczyszczącym i automatycznym funkcjom dostosowania do zadania, urządzenie pracuje w sposób ciągły i stabilny. System dmuchaw oczyszcza materiał z kłaczków przed wprowadzeniem go w obszar drukowania, a system usuwania oparów tuszu pozwala uniknąć osadzania się drobinek atramentu na powierzchni dysz. Technologia weryfikacji dysz (NVT) wykrywa brakujące punkty, oznaczające zablokowanie dysz i odpowiednio dostosowuje sposób dostarczania tuszu tak, aby zachować najwyższą jakość wydruku i ograniczyć błędy do minimum. Łatwa do wymiany rolka do wycierania w sposób ciągły i automatyczny czyści dysze głowic drukujących, co pozwala ograniczyć codzienne prace konserwacyjne. Wysoka dokładność technologii rozmieszczenia głowic umożliwia użytkownikowi szybką i łatwą wymianę głowic. Dzięki automatycznej funkcji kalibracji za pomocą kamery RGB operacja wymiany i ustawienia głowic zajmuje mniej niż 30 minut. System ciągłego, zdalnego monitoringu Epson (Epson Remote Monitoring System, 24/7) umożliwia szybką reakcję na ewentualne problemy, ograniczając do minimum czas przestoju i potrzebę interwencji serwisu zewnętrznego.

Łatwa obsługa

Dzięki 9-calowemu, dotykowemu wyświetlaczowi LCD obsługa jest łatwa i wygodna. Na ekranie wyświetlany jest bieżący status wydruku, instrukcje dla użytkownika oraz cykliczne procedury serwisowe. Proste w wymianie, podwójne 10- lub 3-litrowe zbiorniki z tuszem pozwalają na ciągłą pracę, praktycznie bez przestojów.

Ekologiczny atrament GENESTA

Atramenty Epson GENESTA, dostępne w formule kwasowej, reaktywnej, dyspersyjnej i pigmentowej, dostarczane są w próżniowych opakowaniach. Posiadają certyfikat ECO PASSPORT, oznaczający, że spełniają światowe standardy ekologicznego druku na tekstyliach. Ponadto, tusz kwasowy posiada znak bluesign®, a tusze: reaktywny i pigmentowy mają akredytację GOTS przyznawaną przez ECOCERT.

Monna Lisa sercem innowacyjnego systemu Total Solution

Monna Lisa stanowi serce zaawansowanego technologicznie rozwiązania Total Solution – kompletnego, zintegrowanego systemu, który zapewnia pełne wsparcie w całym cyklu produkcyjnym. Wszystkie elementy pochodzą od jednego dostawcy – od głowic, poprzez atramenty, odczynniki chemiczne, aż po wsparcie techniczne.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson