Nowy model Roland VersaUV LEF2-200 już dostępny!
7 mar 2019 06:02

Marzec jest dla Roland DG miesiącem premier – oprócz plotera  ekosolwentowego TrueVIS VG2 firma wprowadza na rynek nową wersję plotera płaskiego UV - VersaUV LEF2-200.

Od momentu wprowadzenia na rynek plotery Roland otworzyły nowe obszary kreacji, dając możliwość bezpośredniego druku nie tylko na większości dostępnych podłoży, ale nawet na tych, na których bezpośredni druk był dotychczas niemożliwy. Najnowszy model - VersaUV LEF2-200 stanowi część popularnej serii tych urządzeń dziedzicząc słynną już umiejętność drukowania niesamowitych grafik i realistycznych tekstur, w tym najwyższej jakości wykończeń takich jak symulowane wytłaczanie na dużej powierzchni podłoża. Wprowadzone udoskonalenia sprawiają, że w nowej wersji ploter ten jest jeszcze łatwiejszy i bardziej wydajny w użyciu.

Urządzenie powstało z myślą o firmach usługowych zajmujących się promocją druku, w tym drukarniach sitodrukowych i tampondrukowych, ale także sprzedawcach detalicznych i producentach artykułów reklamowych oraz projektantach. LEF2-200 może drukować na praktycznie każdej powierzchni znajdując zastosowanie w przypadku spersonalizowanych artykułów promocyjnych, upominków, pamiątek, materiałów piśmienniczych, nagród, oznakowań, artykułów przemysłowych, elektroniki, opakowań i prototypów.

„VersaUV LEF2-200 sprawia, że ​​drukowanie zdjęć, grafiki i tekstu w najwyższej jakości jest bardzo proste” - powiedział Kohei Tanabe, kierujący działem druku cyfrowego w firmie Roland DG. Stosowany w przypadku tego urządzenia atrament ECO-UV utwardza ​​się natychmiast na powierzchni materiału, dzięki czemu możliwe jest drukowanie bezpośrednio na PVC i tworzywach sztucznych, płótnie, drewnie, skórze, tkaninie itp. Dodatkowo, wraz z drukowaniem w pełnym kolorze, możliwe jest uzyskanie zarówno doskonałego połysku, jak i matowych wykończeń oraz symulowanie wytłoczeń 3D imitujących realistyczne tekstury z wieloma warstwami przezroczystego atramentu. Zaawansowane formuły atramentów Roland ECO-UV zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności i pięknym obrazowaniu. Dzięki temu ploter radzi sobie z drukiem na rogach i załamaniach także w przypadku miękkich podłoży takich jak skóra i tkaniny.

Nowy LEF2-200 posiada zaawansowane funkcjonalności ułatwiające druk, a jednocześnie zachowujące jego wysoką jakość. Funkcja Start Timer kończy procedurę konfiguracji czyszczenia głowicy drukującej i obiegu białego atramentu automatycznie o wyznaczonej godzinie, przygotowując ją do momentu przybycia operatora do drukarni, a przyrząd do pozycjonowania ułatwia wyrównywanie elementów na stole drukarskim.

VersaUV LEF2-200 został wyposażony w najnowsze oprogramowanie VersaWorks 6 RIP – jego intuicyjny interfejs ułatwia obsługę i zarządzanie zadaniami. W celu zwiększenia niezawodności urządzenie LEF2-200 ma również nowy system czyszczenia – funkcja odświeżania usuwa resztki atramentu, czyszcząc powierzchnię głowicy drukującej i przedłużając tym samym żywotność maszyny. Hermetyczna osłona chroni operatorów przed światłem UV i zapobiega osadzaniu się pyłu na powierzchni materiałów podczas drukowania.

„Dzięki LEF2-200 druk realistycznych obrazów na rozmaitych materiałach, w tym na tych, które wydawały się dotychczas niemożliwe, stał się jeszcze bardziej dostępny” - powiedział Tanabe i dodał: „Aby móc zaoferować tak zaawansowane funkcje druku nawet osobom niedoświadczonym w korzystaniu z nowej technologii, skupiliśmy się na łatwości obsługi i najwyższym poziomie niezawodności, tak aby praktycznie każdy mógł cieszyć się drukowaniem unikalnych grafik i tekstur.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Roland DG