Nowy materiał od Stratasys
29 cze 2022 08:08

Stratasys wprowadza na rynek nowy materiał do druku 3D „radiorealistycznych” modeli anatomicznych.

Stratasys wprowadził do oferty nowy materiał dla fotopolimerowych drukarek 3D J850 Digital Anatomy, który umożliwia tworzenie „radiorealistycznych” modeli, widocznych w tomografii komputerowej lub promieniach rentgenowskich. RadioMatrix umożliwi przemysłowi medycznemu stosowanie modeli radiocieniujących, dostosowanych do pacjenta na sprzęcie do obrazowania. Porównując modele radiorealistyczne z oryginalnymi obrazami DICOM, laboratoria medyczne będą w stanie ocenić tolerancje i zweryfikować dokładność modelu.

RadioMatrix to pierwszy nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich materiał do powszechnie stosowanych systemów druku 3D Digital Anatomy, które umożliwiają użytkownikom tworzenie pełnokolorowych i biomechanicznie realistycznych modeli do treningu, planowania przedoperacyjnego i opracowywania urządzeń medycznych. Modele można oglądać w tomografii komputerowej lub promieniach rentgenowskich.

Dodając określone ilości żywicy RadioMatrix do drukowanego modelu wykonanego z innego materiału z linii Vero, projektanci mogą przypisać wartości nieprzepuszczalności promieniowania od -30 do 1000 jednostek Hounsfielda (HU) do warstw modelu, zapewniając kontrast między strukturami anatomicznymi, aby wyglądały jak prawdziwe w obrazowaniu medycznym, takim jak CT i X-Ray.

Żródło: Centrum Druku 3D