Nowy CEO Berger Textiles i Tectex
4 sty 2022 13:28

Grupa Spandex powołała Alessandro Lanfranconiego na stanowisko dyrektora generalnego firm Berger Textiles i Tectex, dostawców wyspecjalizowanych w zakresie kompletnych rozwiązań dla branży druku na tekstyliach.

Firma Berger Textiles ma siedzibę w Krefeld (Niemcy) i oferuje szeroką gamę tkanin zoptymalizowanych pod kątem różnorodnych zastosowań tekstylnych, w tym: kasetonów świetlnych i podświetleń; wyświetlaczy; flag, banerów i namiotów; płócien artystycznych; tekstyliów domowych i odzieży sportowej. Natomiast Tectex, z siedzibą we wschodniej Francji, ma 20-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji materiałów tekstylnych oraz akcesoriów dla profesjonalistów zajmujących się drukiem cyfrowym, dekoracjami i eventami.

Jako country manager Alessandro Lanfranconi od siedmiu lat kieruje włoskim oddziałem grupy – Spandex Italy. Wcześniej przez 16 lat zajmował wysokie stanowiska związane ze sprzedażą, z obsługą klienta i logistyką, pracując w firmie Hilti. Posiada kwalifikacje w zakresie inżynierii zarządzania oraz tytuł magistra transformacji cyfrowej i strategii biznesowej.

Dyrektor generalny Spandex Group, Andrew Coulsen, komentuje: Tekstylia stały się jednym z najbardziej fascynujących i dynamicznie rozwijających się obszarów komunikacji wizualnej, a teraz wkraczają także do sektora wystroju sklepów i architektury wnętrz. Dzięki rozległej wiedzy handlowej Alessandro możemy wzmocnić integrację pomiędzy Berger, Tectex i Spandex, realizując pełen potencjał wszystkich trzech firm oraz wspierając naszych klientów w zakresie kreatywności i wydajności, jakie dają podłoża tekstylne.

Alessandro Lanfranconi podkreśla: Cieszę się, że mogę pełnić nową funkcję. Uważam to za fantastyczną okazję do ukierunkowania technicznego know-how i innowacji materiałowych, potrzebnych do wspierania klientów, którzy aktywnie dążą do wzrostu poprzez rozwijanie swoich możliwości w zakresie zastosowań tekstylnych.

Na stanowisku country managera w Spandex Italy, które zajmował Lanfranconi, będzie pracował teraz Claudio Fabbri, dotychczasowy kierownik sprzedaży.

Opracowano na podstawie informacji firmy Berger Textiles