Nowy atrament Mimaki
16 maj 2022 06:00

Firma Mimaki ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego atramentu o nazwie Pure Clear Ink MH-110PCL. Stworzony z myślą o różnych branżach innowacyjny atrament, zdaniem producenta, jest w stanie zwiększyć dokładność i ekspresję druku wielu obiektów.

Mimaki Europe, jeden z wiodących producentów technologii druku atramentowego, technik cięcia oraz druku 3D, ogłasza wprowadzenie na rynek nowego, przezroczystego materiału do druku 3D o nazwie MH-110PCL. Przezroczysty materiał jest przeznaczony do użytku z flagową, utwardzaną promieniami UV, pełnokolorową maszyną do druku 3D firmy Mimaki, 3DUJ-553. Materiał, dostępny od maja 2022 r., jest zgodny z celem firmy Mimaki, aby być w czołówce innowacji w branży i systematycznie zwiększać zadowolenie klientów.

Materiał MH-110PCL, dostępny w butelce o pojemności 4,8 l, stanowi udoskonalenie poprzedniego przezroczystego atramentu 3D firmy Mimaki (MH-100CL). Dzięki zwiększonej przezroczystości i możliwości eliminowania wszelkich żółtych odcieni pozwala artystom, projektantom i architektom na realizację wymagających projektów oraz uzyskiwanie bardziej wyrazistych, przejrzystych modeli.

Dla firmy zorientowanej na rozwój reagowanie na wymagania klientów jest kluczowe i w tym kontekście było siłą napędową rozwoju MH-110PCL. Nowy produkt ma wiele zastosowań w różnych sektorach – w sztuce, modelach architektonicznych, modelach medycznych, projektowaniu produktów czy kosmetykach.

Ponieważ Mimaki 3DUJ-553 jest pełnokolorową drukarką 3D, która oferuje ponad 10 milionów kolorów, przezroczysty materiał można również mieszać z kolorowymi atramentami, aby tworzyć półprzezroczyste efekty kolorystyczne. Dzięki temu projekty zyskują jeszcze szerszą gamę barw i efektów wizualnych niż kiedykolwiek wcześniej.

Korzystanie z przejrzystych i półprzezroczystych modeli kolorystycznych jest bardzo korzystne dla branż, takich jak np. edukacja medyczna, dzięki możliwości wizualizacji struktur narządów wewnętrznych w formie modelu, przy czym warianty kolorystyczne pozwalają na znacznie dokładniejsze odwzorowanie stanów chorobowych. MH-110PCL jest również idealny do wytwarzania przezroczystych części wymaganych w projektowaniu produktów także w innych dziedzinach, takich jak modele architektoniczne, gdzie okna i przezroczyste elementy zewnętrzne są wygodnym sposobem ukazania struktury wewnętrznej obiektów.

W firmie Mimaki staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie naprawdę przejrzystego materiału i od razu przystąpiliśmy do działania — mówi Mark Sollman, Product Manager w Mimaki Europe i dodaje: Cenimy wysoką jakość tak samo, jak projektanci wdrażający nasze technologie i dlatego życzymy im samych sukcesów, ciesząc się, że możemy dostarczyć im innowacyjny materiał, dzięki któremu ich modele są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki