Nowy 3-litrowy system atramentowy Mimaki JFX600-2513
19 paź 2022 13:00

Firma Mimaki, jeden z czołowych producentów atramentowych maszyn drukujących i urządzeń tnących, przedstawiła nowy 3-litrowy zewnętrzny system podawania atramentu dostępny jako opcja do wielkoformatowej płaskiej maszyny atramentowej UV Mimaki JFX600-2513. Ten nowy system atramentowy został zaprojektowany po to, aby umożliwić klientom korzystającym z JFX600-2513 maksymalne zwiększenie efektywności produkcji i poprawę automatyzacji w celu zapewnienia sprawniejszego i wydajniejszego drukowania.

Opcjonalny system będzie dostępny w sprzedaży na świecie w styczniu 2023 r., ale goście na targach Viscom Italia 2022 w Mediolanie we Włoszech (13-15 października) będą mogli obejrzeć to nowe rozwiązanie podnoszące wydajność. Uczestnicy targów jako pierwsi będą mogli zobaczyć, jak bardzo ta nowa 3-litrowa pojemność zbiornika na atrament zmniejsza częstotliwość, z jaką użytkownicy modelu JFX600-2513 muszą uzupełniać atrament(1) . System pozwala nawet na uzupełnianie atramentu podczas drukowania, skracając jeszcze bardziej przestoje drukarki i zwiększając produktywność.

Ten 3-litrowy system atramentowy został stworzony z myślą o jednym z głównych celów Mimaki wyznaczających przyszły kształt oferty technologicznej firmy – aby wspierać automatyzację procesów druku u klientów. Automatyczna technologia obiegu białego atramentu, w którą wyposażony jest 3-litrowy system atramentowy, eliminuje potrzebę ręcznego mieszania. Dodatkowo czujniki wagowe pozwalają operatorom dokładniej zmierzyć poziom pozostałych atramentów w modelu JFX600-2513, zapobiegając niepotrzebnemu marnotrawstwu atramentu.

Urządzenia JFX600-2513 obsługują ponadto oryginalny język poleceń MDL firmy Mimaki, ułatwiając klientom komunikację z drukarskimi systemami produkcji lub urządzeniami peryferyjnymi przez protokoły IoT. Język poleceń MDL umożliwia zautomatyzowane działanie poszczególnych procesów druku, takich jak przenoszenie nośników druku (wydruków). W połączeniu z nowym opcjonalnym 3-litrowym systemem atramentowym język poleceń MDL będzie pozwalał na szerokie wykorzystanie ciągłych, zautomatyzowanych sesji druku.

Mark Sollman, dyrektor ds. produktów w EMEA w Mimaki Europe, wyjaśnia, dlaczego automatyzacja ma kluczowe znaczenie dla przygotowania operacji druku na przyszłość: Umożliwienie lepszego łączenia technologii, zwiększenie jej intuicyjności i zapewnienie płynniejszego i efektywniejszego przejścia od momentu złożenia zamówienia przez klienta do jego realizacji będzie przynosić wyraźne korzyści biznesowe w dalszej perspektywie. Zautomatyzowany przebieg pracy prowadzi do usprawnienia procesów produkcyjnych w drukarkach, co z kolei skraca czas realizacji zamówień i zwiększa moce produkcyjne, umożliwiając przyjmowanie większej liczby zleceń. Dzięki nowemu 3-litrowemu systemowi atramentowemu użytkownicy modelu JFX600-2513 mogą jeszcze bardziej skrócić przestoje w pracy i przyspieszyć dostawy, szczególnie w środowiskach druku o wyższych nakładach, co pomaga im działać bardziej efektywnie, elastycznie i rentownie.

Wielkoformatowa płaska drukarka atramentowa UV Mimaki JFX600-2513, przeznaczona do druku wysokonakładowego, skonstruowana jest z myślą o efektywności i produktywności: wyposażona jest w 16 głowic drukujących i obsługuje maksymalną wielkość wydruków 2500 mm x 1300 mm x 60 mm, co odpowiada płytom 1220 mm x 2440 mm (4 stopy x 8 stóp). Drukarka oferuje druk na szerokim zakresie nośników, w tym syntetykach, szkle i metalu, oraz naturalnie druk szyldów wielkoformatowych i obsługuje materiały o grubości do 60 mm. Model JFX600-2513 udostępnia także funkcję druku 2,5D (wielokrotne nakładanie atramentu), w której warstwy atramentu UV tworzą powierzchnię z teksturą do zastosowań druku o większej wartości.

Więcej informacji o drukarce JFX600-2513 i nowym 3-litrowym systemie atramentowym można znaleźć na stronie Mimaki. Nowy 3-litrowy system atramentowy można napełniać ze standardowych litrowych butelek z atramentem.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki