Nowości od Mutoh
20 sty 2022 06:00

Firma Mutoh wprowadziła na rynek dwa nowe urządzenia typu roll-to-roll, przeznaczone do wielkoseryjnej produkcji szyldów i wyświetlaczy graficznych do długotrwałego użytku zewnętrznego i wewnętrznego.

Nowe maszyny drukujące: XPJ-1341SR Pro i XPJ-1641SR Pro mają odpowiednio 1,37 m i 1,62 m szerokości i są następcami modeli ValueJet 1324X i XpertJet 1641SR. Obie, zdaniem producenta, oferują użytkownikom znaczną poprawę jakości i szybkości druku.

Rozwiązania jednogłowicowe zawierają nową, wyjątkowo szeroką głowicę drukującą z 1600 dyszami marki Mutoh Accufine, technologię Intelligent Interweaving czwartej generacji, która dodatkowo ogranicza powstawanie pasm, a także oprogramowanie VerteLith RIP firmy Mutoh, oparte na Harlequin RIP. Oprogramowanie oferuje VerteLith Clear Tone Screening, które umożliwia uzyskanie optymalnych gradientów i odcieni oraz pomaga ograniczyć straty i błędy produkcyjne. Nowe urządzenia oferują znaczną poprawę jakości i szybkości druku w stosunku do swoich poprzedników umożliwiając przyspieszenie realizacji produkcji nawet o 200 proc.

Piękno naszych nowych maszyn XpertJet Pro polega na tym, że w porównaniu do swoich poprzedników zapewniają znaczny wzrost prędkości we wszystkich trybach drukowania produkcyjnego. Najwyższy przyrost prędkości uzyskuje się w trybach drukowania w wysokiej jakości — powiedział Nick Decock, kierownik ds. marketingu Mutoh EMEA.

Mamy silną pozycję na rynku dzięki wysokiej jakości i niezawodnym produktom japońskim. Byliśmy pionierami w druku ekosolwentowym, a także wynalazcami technologii Intelligent Interweaving – dodał i podkreślił: Wierny filozofii Kaizen, polegającej na tworzeniu ciągłych ulepszeń i innowacji bez żadnych kompromisów w zakresie jakości, Mutoh udaje się podnieść zarówno jakość, jak i szybkość naszej nowej serii XpertJet Pro. Innowacje są możliwe dzięki doskonałej współdziałaniu nowej głowicy drukującej AccuFine, nowej technologii i-screen oraz naszemu nowemu oprogramowaniu VerteLith Mutoh RIP.

Nowe maszyny wykorzystują atramenty Mutoh MS31/MS41 z certyfikatem Greenguard Gold, poszerzając zakres możliwych zastosowań i umożliwiając stosowanie produktów drukowanych we wrażliwych środowiskach, takich jak szkoły i szpitale. W przypadku ekspozycji zewnętrznej wydruków zapewniają również trzyletnią odporność na promieniowanie UV bez potrzeby laminacji, chyba że przewiduje się naprężenia mechaniczne lub środowiskowe, takie jak np. uderzenie.

Systemy drukujące z serii XpertJet Pro integrują również automatyczne dwukierunkowe wyrównywanie, aby zapewnić nieprzerwaną produkcję i stałą jakość, automatyczną regulację podawania nośnika i zarządzanie długością rolki nośnika. Ponadto model 1641SR Pro można wyposażyć w opcjonalny automatyczny moduł kontroli dysz, który wykrywa brakujące dysze i aktywuje funkcję Nozzle Area Select, aby kontynuować produkcję.

Nowe urządzenia z oferty Mutoh można kupić za pośrednictwem brytyjskich partnerów, w tym firm: Spandex, Grafityp UK, Image2Output, Digital Office Systems i Atlantic Tech Services.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu Print Week