Nowości od Epson
3 paź 2022 10:05

Firma Epson wprowadziła na rynek dwie nowe maszyny drukujące o szerokości 1,12 m. Urządzenia zostały opracowane z myślą o druku niskich i średnich nakładów. Czterokolorowa maszyna SureColor SC-F6400 i sześciokolorowa SureColor SC-F6400H nadają się do zastosowań takich jak produkcja tekstyliów, produkty spersonalizowane i reprodukcja zdjęć.

Zdaniem producenta nowe maszyny oferują wiele znaczących ulepszeń, w tym zwiększoną wydajność i mniejsze straty materiałowe. W obu przypadkach wykorzystano technologię Micro TFP PrecisionCore firmy Epson, która ma zapewniać wyjątkową jakość obrazu.

Maszyny oferują różne zalety w zależności od potrzeb użytkownika. SC-F6400 zwiększa wydajność o 20 proc. w porównaniu do swojego poprzednika SC-F6300. Tymczasem SC-F6400H zapewnia rozszerzoną gamę kolorów, oferując wykorzystanie CMYK, a także wybór fluorescencyjnych barw: różu, żółtej, jasnoniebieskiej, jasnopurpurowej, a także pomarańczowej i fioletowej.

Jako pierwsza sześciokolorowa 44-calowa maszyna firmy Epson, SC-F6400H otwiera drzwi do rozszerzonego zakresu potencjalnych zastosowań zarówno w przypadku materiałów tekstylnych, jak i sztywnych. Zdaniem producenta to rozwiązanie będzie szczególnie interesujące dla przedsiębiorców z sektora odzieżowego, w tym także producentów odzieży sportowej, miękkich oznakowań i artykułów promocyjnych.

Oba systemy zawierają również większe pojemniki z atramentem. Zostały stworzone, aby zmniejszyć częstotliwość wymiany i rozmiar strat. Nowością jest też wyposażenie w nowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, który jest o 30 proc. większy niż stosowany w poprzednim modelu.

Jak podkreślają specjaliści Epson, uproszczone procedury konserwacji minimalizują przestoje, a dołączane pakiety oprogramowania mają pomóc producentom działać wydajniej, lepiej analizować koszty i rentowność.

Dzięki dużemu udziałowi w rynku firma Epson zyskała dobrą reputację wspierając biznes prawdziwie kompleksowymi rozwiązaniami druku, które oferują najwyższy poziom jakości, elastyczności i opłacalności — powiedział Tom Owers, menedżer produktu w firmie Epson. - Nowe maszyny są doskonałym przykładem naszego zaangażowania w słuchanie potrzeb rynku oraz dostarczanie terminowych i skutecznych rozwiązań – dodał.

​​Sprzedaż obu nowych urządzeń rozpocznie się w grudniu br. i będzie realizowana za pośrednictwem wyspecjalizowanych partnerów handlowych producenta. Ceny są jeszcze ustalane.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu Print Week