Nowości od Epson
1 mar 2023 10:14

Seria drukarek LFP do wydruków technicznych i produkcji plakatów Epson SureColor SC-T powiększyła się o nowe 24 i 36-calowe modele. Uzupełniają one kompleksową ofertę kompaktowych, wysokowydajnych i bezpiecznych drukarek wielkoformatowych.

Firma Epson znacząco powiększa rodzinę SureColor SC-T - jednofunkcyjnych drukarek do wydruków technicznych i produkcji plakatów. Nowe urządzenia zaprojektowano z myślą potrzebach branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej w zakresie druku rysunków technicznych. Ich wszechstronność sprawia jednak, że doskonale sprawdzą się również do produkcji wysokiej jakości plakatów reklamowych dla handlu i sektora publicznego. Poza zmodernizowaniem 44-calowego modelu (SC-T7700D) Epson wprowadza też na rynek modele 24- i 36-calowe. Wszystkie powstały w oparciu o kompaktową i w pełni zintegrowaną konstrukcję i oferują unikalne funkcje, takie jak wysoki poziom bezpieczeństwa i rozszerzoną przestrzeń barwną. Dzięki tej premierze firma Epson zapewnia wszechstronne rozwiązania do drukowania różnym użytkownikom – od małych sprzedawców detalicznych po międzynarodowe korporacje.

Po uzupełnieniu o te nowe urządzenia seria SureColor SC-Tx700 składa się teraz ze znanego już 44-calowego (1117 mm) modelu SC-T7700D (z dwiema rolkami), nowego 44-calowego modelu SC-T7700DL (z dwiema rolkami i workami na atrament o pojemności 1,6 l), 36-calowego (910 mm) modelu SC-T5700D (z dwiema rolkami) i trzech 24-calowych (610 mm) modeli – SC-T3700E (z jedną rolką, bez obsługi Adobe PostScript), SC-T3700DE (z dwiema rolkami, bez obsługi Adobe PostScript) i SC-T3700D (z dwiema rolkami).

Drukarki SC-Tx700 korzystają z 6-kolorowych atramentów pigmentowych UltraChrome XD3 firmy Epson. Należy do nich nowy czerwony atrament, który poszerza przestrzeń barwną wydruków i sprawia, że modele te idealnie nadają się do takich zastosowań, jak oznaczanie rysunków CAD i precyzyjne odwzorowanie firmowych logotypów. Seria SC-Tx700 oferuje także zaawansowane funkcje IT i bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie kodów PIN/haseł oraz listy kontroli dostępu (ACL). Uwierzytelnianie sieciowe w standardzie 802.1x, protokół SNMPv3 i certyfikat urządzenia konfigurowalnego (TLS) gwarantują bezpieczną komunikację, a szyfrowany dysk SSD i uwierzytelnianie za pomocą karty NFC dodatkowo zapewniają ochronę poufnych dokumentów.

Produkty z rozszerzonej serii SC-Tx700, oparte na opracowanym przez Epson przełomowym rozwiązaniu, jakim jest głowica drukująca Micro TFP PrecisionCore, są także standardowo wyposażone w technologię kropli o zmiennej wielkości i weryfikacji dyszy oraz obsługę Adobe PostScript. Zapewnia to spójną i wyjątkową jakość obrazu przy niewielkich wymaganiach konserwacyjnych. Dzięki swym kompaktowym rozmiarom urządzenia te są jednymi z najmniejszych drukarek wielkoformatowych dostępnych obecnie na rynku, a oferowana przez nie szybkość drukowania do 150 m² na godzinę, zapewnia wyjątkową wydajność.

Intuicyjny interfejs, funkcja automatycznego ładowania nośników i prosta autokonserwacja sprawiają, że urządzenia z serii SC-Tx700 są łatwe w obsłudze oraz usprawniają pracę. Umożliwiają zdalne drukowanie i monitorowanie oraz jeszcze szybsze przetwarzanie danych. Dodatkowym atutem jest zarządzanie w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy Epson Cloud Solution PORT. Pozwala ona użytkownikom monitorować, przy pomocy czytelnych i zrozumiałych grafik – w dowolnym miejscu i czasie, drukarki znajdujące się w jednej lub wielu lokalizacjach. Dostępne są tam również bieżące informacje dotyczące konserwacji oraz usługi zdalnego rozwiązywania problemów, co dodatkowo zwiększa produktywność.

Niezależnie od tego, czy klient kupuje swoją pierwszą drukarkę wielkoformatową, czy też chce rozwinąć swoją sieć drukarni, wśród urządzeń z serii SureColor SC-Tx700 z pewnością znajdzie takie, które idealnie zaspokoi jego potrzeby – mówi Grzegorz Mencfel, Account Manager Commercial & Industrial Printing w Epson. Oferują one znakomitą jakość druku, wyjątkową wydajność, wysoki poziom bezpieczeństwa i doskonały poziom niezawodności, a przy tym są bezkonkurencyjne pod względem ceny.

Epson - olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów, wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos. Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson