Nowe plotery Summa
30 lis 2018 07:17

Summa, jeden z wiodących producentów ploterów tnących, zapowiedział wprowadzenie na rynek dwóch nowych rozmiarów swoich urządzeń dopasowanych do potrzeb przemysłu tekstylnego.

Przez rozszerzenie oferty tego typu rozwiązań Summa dąży do jeszcze lepszego zaspokojenia oczekiwań klientów działających na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego. Nowe stołowe plotery tnące - F3232 i F3220, oparte na sprawdzonej technologii Summa F Series, mają zostać wprowadzone na rynek w lutym lub kwietniu 2019 roku.

W świecie wielkoformatowego druku cyfrowego większość popularnych drukarek tekstylnych ma szerokość roboczą 3,2 m, przystosowaną do zadruku dużych rolek tekstylnych podłoży.  Oba nowe modele - F3232 i F3220, wyposażone w opcję cięcia, również dysponują szerokością roboczą 3,2 m, co czyni je dobrym narzędziem do przetwarzania popularnych rozmiarów podłoży przy zachowaniu wysokiej dokładności pracy.

Rozmiary obszaru roboczego drukarki tekstylnej i nowe rozmiary frezów końcowych pozwalają na bezproblemowe drukowanie i cięcie, dopasowując się wzajemnie do siebie.

Geert Pierloot, kierownik ds. marketingu produktów firmy Summa, podkreśla: „Nowe rozmiary systemów płaskich rozbudowują ofertę Summa o zaawansowane rozwiązania wykończeniowe, dostosowane zwłaszcza do potrzeb branży tekstylnej. Wraz z niedawnym wprowadzeniem bardziej wydajnego modułu obrotowego High Torque (HT RM) zarówno F3232, jak i F3220 stały się idealnymi rozwiązaniami sprawdzającymi się w przetwarzaniu wszelkiego rodzaju tkanin, flag czy banerów.”

Nie tylko rynek tekstylny skorzysta z nowych systemów Summa. Oba stołowe plotery tnące nadają się również do cięcia coraz popularniejszych płyt o wymiarach 3x2 m. Dodatkowo model F3232 z obszarem roboczym 3,2x3,2 m jest wyposażony w funkcjonalność uruchamiającą tryb tandemowy. Ta funkcja zwiększa produktywność przepływu pracy dzięki naprzemiennemu korzystaniu z przednich i tylnych stref roboczych. Tryb tandemowy szczególnie sprawdza się przy przetwarzaniu płyt o wymiarach 1,5x3 m.

Wszystkie narzędzia i modele w ramach serii F są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​każdego rozmiaru płaskiego urządzenia, włącznie z modelami F3232 i F3220. Zapewnia to wszechstronność w przetwarzaniu różnego rodzaju materiałów i oferuje rozwiązania dla branż znakowania, produkcji tekstylnej i druku cyfrowego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Summa