Partnerstwo Kodak i GDM
31 mar 2022 06:00

Firmy Kodak i GDM nawiązały współpracę w celu zintegrowania technologii szybkiego druku atramentowego z liniami produkcji artykułów higienicznych. Kodak to jeden z wiodących producentów zajmujący się drukiem komercyjnym oraz zaawansowanymi materiałami i chemikaliami. Natomiast GDM, firma należąca do Coesia Group, z siedzibą w Offanengo we Włoszech, jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie przetwarzania i pakowania dla branży produktów higienicznych jednorazowego użytku.

 

Nowa umowa umożliwia GDM zintegrowanie systemów KODAK PROSPER S-Series i PROSPER Plus Imprinting z liniami przetwarzania i pakowania produktów higienicznych. Współpraca umożliwi GDM dostarczanie kompletnych rozwiązań, które obejmują druk cyfrowy materiałów dekoracyjnych i marketingowych podczas procesu produkcyjnego całej gamy artykułów jednorazowego użytku.

Systemy druku KODAK PROSPER S-Series i PROSPER Plus wykorzystują technologię KODAK Stream Inkjet, która doskonale nadaje się do tych zastosowań. Dzięki rozwijaniu prędkości do 600 m/min rozwiązania te nadążają za wydajnością sprzętu GDM umożliwiając w ten sposób wysokiej jakości druk monochromatyczny lub wielokolorowy. Dzięki kompaktowej konstrukcji i elastycznym opcjom instalacji PROSPER Imprinting Systems można łatwo zintegrować z liniami produkcyjnymi GDM. Systemy nadruku firmy Kodak wykorzystują ekonomiczne, nanocząsteczkowe atramenty pigmentowe na bazie wody, które są używane do drukowania na podłożach produktów higienicznych, które posiadają amerykańskie i europejskie certyfikaty w zakresie bezpośredniego kontaktu ze skórą i bezpieczeństwa żywności.

Technologia KODAK Stream Inkjet oraz technologie przetwarzania i pakowania GDM stanowią doskonałe połączenie know-how. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu i silnemu zaangażowaniu w innowacje związane z wydajnością i niezawodnością, GDM jest w stanie zagwarantować elastyczność procesu i pełną kontrolę nawet przy dużych prędkościach drukowania. Integracja technologii obu firm ma zapewnić optymalną efektywność sprzętu (OEE) dla linii przetwórczych i opakowaniowych GDM.

Nasze nowe partnerstwo z firmą Kodak jest dla GDM ważnym krokiem naprzód w poszerzaniu rozwiązań o wartości dodanej. Połączenie technologii ciągłego druku atramentowego i zrównoważonych technologii atramentowych firmy Kodak z doświadczeniem GDM w zakresie obsługi materiałów zapewni naszym klientom szeroki wachlarz możliwości — powiedział Marco Rosani, kierownik ds. rozwoju rynku w GDM i dodał: Nasi klienci uzyskają większą elastyczność, optymalizację kosztów i bardziej zrównoważone podejście dzięki integracji inline.

Współpraca z GDM jest kolejnym dowodem na przydatność unikalnej technologii ciągłego druku atramentowego firmy Kodak w przypadku szerokiej gamy zastosowań przemysłowych — skomentował Giuliano Bianchet, wiceprezes ds. sprzedaży EAMER w firmie Kodak. - Integracja systemów nadruku PROSPER z liniami produkcyjnymi GDM sprawia, że ​​nadruk cyfrowy staje się wysoce elastyczną, opłacalną metodą w ramach wydajnego, kompleksowego procesu produkcyjnego – wyjaśnił.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak