Nowe oprogramowanie EFI Fiery Prep-it
16 mar 2022 06:00

Dostawcy druku grafiki displayowej otrzymują do dyspozycji wydajne rozwiązanie, które może przynieść radykalne oszczędności podłoży i skrócić czas przygotowania produkcji dzięki nowemu oprogramowaniu EFI Fiery Prep-it.

Nowe rozwiązanie firmy Electronics For Imaging, Inc. łączy się z dowolnym interfejsem cyfrowym (DFE) w ramach pełnej integracji z EFI Fiery proServer i Fiery XF DFE.  Celem jest zwiększenie opłacalności zadań cięcia materiałów drukowanych na szerokoformatowych maszynach atramentowych.

To łatwe w użyciu, wydajne rozwiązanie może skrócić czas potrzebny na ręczne ustawienia zadań nawet o 90 proc. Dzięki wysoce skutecznym algorytmom zagnieżdżania użytkownicy oprogramowania Fiery Prep-it są w stanie zmniejszyć zużycie podłoży o ponad 10 proc. Zdaniem producenta firmy zajmujące się grafiką displayową, które obecnie wykorzystują zagnieżdżanie w procesorze RIP, przekonają się, że oprogramowanie Fiery Prep-it radykalnie zmniejsza zużycie materiałów potrzebnych do druku, a jego zakup może zwrócić się w ciągu zaledwie 2 miesięcy.

Wydajne, dokładne i szybkie zagnieżdżanie kształtów dla zadań cięcia, takich jak naklejki lub znaki drogowe, to trzy kluczowe zalety produktu do obsługi grafiki displayowej — powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w EFI Fiery i dodał: Oprogramowanie Fiery Prep-it, które wyróżnia się na tle innych rozwiązań z uwagi na przystępną cenę, oszczędza klientom godziny czasu przeznaczanego na przygotowanie do druku przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia materiałów.

Automatyczne przygotowanie

Oprogramowanie Fiery Prep-it może pobierać zadania cięcia z różnych źródeł i szybko przygotowywać je poprawnie do produkcji typu print-then-cut (drukuj, a następnie tnij). Można to zrobić ręcznie lub półautomatycznie za pomocą ustawień wstępnych i hot folderów. Zadania, które docierają do produkcji z systemów prepress, web-to-print lub MIS mogą skorzystać z dostępnego ustawienia cięcia Prep-it w pełnym trybie produkcyjnym w wersji niewymagającej ingerencji operatora. Produkcja z minimalnymi punktami kontaktu z operatorem zmniejsza ryzyko popełnienia kosztownych błędów ludzkich i odciąża pracowników zaangażowanych w realizację innych ważnych zadań takich jak projektowanie graficzne lub planowanie produkcji. Skrócenie czasu przygotowania, zużycia materiałów i ograniczenie błędów ludzkich możliwe za sprawą nowego rozwiązania przy procesach cięcia jest według EFI kluczem do zwiększenia rentowności.

Korzyści ekonomiczne

Niezależnie od tego, czy firmy poligraficzne wykonują operacje zagnieżdżania ręcznie w programie Adobe Illustrator, czy korzystają z istniejącego rozwiązania, przejście na oprogramowanie Fiery Prep-it może poprawić produktywność i zredukować wykorzystanie podłoży. Rozwiązanie wykorzystuje jedną z wiodących na rynku technologii zagnieżdżania True-Shape dającą możliwość obrotu o 1° przyrostu i pozwalającą na dokładne zagnieżdżanie dwustronne, co skutkuje ograniczeniami strat materiałów i skróceniem czasu realizacji.

Użytkownicy Fiery Prep-it mogą liczyć na podniesienie rentowności produkcji poprzez redukcję błędów ludzkich i automatyzację procesów, które zmniejszają konieczność dokonywania poprawek i ograniczają zaangażowanie operatora. Możliwe jest też usuwanie wąskich gardeł produkcyjnych przy zwiększonym wykorzystaniu istniejącego sprzętu do drukowania i cięcia.

Oprócz wbudowanych opcji łączności Prep-it nowe oprogramowanie zapewnia dostęp do ponad 1300 dodatkowych typów ploterów tnących i innych urządzeń,  które można zintegrować z serwerami druku EFI Fiery proServer i Fiery XF DFE. Rozwiązanie to może też łączyć się z dowolnym oprogramowaniem RIP lub DFE, które akceptuje pliki PDF, służąc jako centrum przygotowywania zadań cięcia.

Więcej informacji na temat oprogramowania EFI przeznaczonego do druku grafiki można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI