Nowości Formlabs
12 sty 2022 06:00

Formlabs wprowadza nową wersję flagowego produktu – drukarki 3D w wersji inżynieryjnej (Form 3+) oraz drukarki obsługującej żywice biokompatybilne dla branży medycznej/stomatologicznej (Form 3B+). Oprócz tego do oferty trafia nowa platforma robocza z elastyczną nakładką, która ułatwia zdejmowanie gotowych wydruków. Portfolio żywic poszerza się o materiał ESD do drukowania komponentów do elektroniki.

 

Nowe modele drukarek 3D Formlabs

Trzecia generacja drukarek 3D marki Formlabs została upgrade’owana do wersji z plusem. Dzięki nowym komponentom oraz aktualizacjom wewnętrznego oprogramowania urządzenia Formlabs zapewniają jeszcze większą niezawodność drukowania oraz szybkość produkcji. Czas drukowania 3D na drukarkach Form 3+ oraz Form 3B+ poprawił się o 20-40% w porównaniu do poprzedniej wersji urządzeń. Za lepszą precyzję i jakość powierzchni wydruków odpowiada przeprojektowany system ogrzewania i nowe komponenty, które stabilizują system laserowy.

Do oferty trafiły dwa nowe modele drukarki 3D Formlabs:

Form 3+

Drukarka 3D dla branży produkcyjnej, jubilerskiej, modelarskiej oraz do zastosowań w przemyśle. Urządzenie jest polecane do szybkiego prototypowania w wysokiej jakości oraz do drukowania gotowych produktów, części zamiennych, narzędzi i osprzętu, a także makiet oraz form, matryc i wkładek do formowania i odlewnictwa.

Form 3B+

Drukarka 3D obsługuje materiały dostępne dla inżynieryjnej drukarki 3D Form 3+ oraz dodatkowo materiały stomatologiczne, medyczne i żywice biokomaptybilne. Połączenie zalet technologii przyrostowych, wysokiej jakości powierzchni wydruków oraz specjalistycznych materiałów daje zupełnie nowe możliwości w świecie cyfrowej medycyny i stomatologii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Cadxpert