Nowe głowice Xaar
31 maj 2017 14:13

Firma Xaar, światowy lider w dziedzinie przemysłowego druku inkjetowego, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej głowicy oznaczonej symbolem Xaar 1003 AMx. Nowa głowica drukująca powstała z myślą o drukowaniu drobnych elementów i wzorów, co jest szczególnie interesujące dla sektorów przemysłowych produkujących precyzyjne elementy takie jak płaskie wyświetlacze, PCB, półprzewodniki i panele fotowoltaiczne.

Głowica Xaar 1003 AMx zapewnia dokładne umiejscowienie kropli, stałą objętość i wysoką częstotliwość wyrzutu w przypadku zmiennej wielkości kropli, pozwalające na dokładne sterowanie. Ma to zasadnicze znaczenie w przypadku zastosowań specjalnych, które wymagają ścisłej regulacji grubości powłok, precyzyjnych wzorów i zarządzania właściwościami powierzchni podłoża.

Podobnie jak w przypadku wszystkich głowic drukujących z serii Xaar 1003, nowy model stanowi kombinację unikalnej, autorskiej technologii TF oraz hybrydowych struktur o nazwie Side-Shooter. Wyjątkowe połączenie sprawia, że ​​głowice sprawdzają się w przypadku trudnych i wymagających zastosowań przemysłowych.

Nowy model Xaar 1003 AMx jest wyposażony w wiele specjalnych powłok wewnętrznych i zewnętrznych, co w połączeniu z technologią TF zapewnia długą żywotność głowic drukujących oraz stosowanych  płynów funkcjonalnych, jak również ułatwia konserwację urządzenia.

Głowice po raz pierwszy zostały zaprezentowane w dniach 23-25 maja w Los Angeles podczas wystawy Display Week, wspólnie z dwoma innymi modelami tego producenta: Xaar 1003 AMp (głowica przeznaczona do produkcji bardzo małych kropli o rozmiarach 1-3 pl) oraz Xaar 1201 (głowica cienkowarstwowa Piezo Silicon MEMS, produkująca krople o rozmiarach 2,5 pl).

„Innowacyjne rozwiązania z serii Xaar 1003 AMx pozwalają na kontrolowanie procesu osadzania kropli i skuteczne zarządzanie płynami funkcjonalnymi w sposób precyzyjny” - podsumował Simon Kirk, starszy menedżer ds. produktów firmy Xaar i dodał: „W dalszym ciągu pracujemy nad rozszerzeniem oferty głowic drukujących, aby zachęcić kolejnych przedsiębiorców, otworzyć się na nowe partnerstwa i tworzyć rynki zbytu, uczestniczące w swoistej inkjetowej rewolucji".

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar