Nowe głowice drukujące od Xaar
14 wrz 2016 12:43

Xaar, lider atramentowego druku przemysłowego, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej serii głowic o nazwie Xaar 2001+. Innowacyjna technologia zastosowana w głowicach umożliwi producentom płytek łatwe wdrażanie nowych wzorów, elastyczne reagowanie na zmieniające się trendy rynkowe i sprawne zarządzanie zmianami produkcyjnymi. 

Jak zapewnia producent, używanie głowic Xaar 2001+ oznacza swobodę projektowania płytek – pokrycie w jednym kolorze w rozdzielczości 720 dpi lub w dwóch kolorach, w rozdzielczości 360 dpi (każdy) pozwala na zmiany konfiguracji atramentu odpowiednio do wymogów projektowych. Konstrukcja 2000 dysz ze zoptymalizowaną geometrią poprawia wydajność produkcji z użyciem wielu ceramicznych atramentów olejowych. Dostępne są 3 konfiguracje atramentu: Xaar 2001+ GS6C daje dokładne odwzorowanie detali, pożądane w płytkach ściennych; Xaar 2001+ GS12C pozwala zachować równowagę pomiędzy odwzorowaniem detali a wysokim stopniem pokrycia, potrzebną do poszerzenia gamy wzorów ceramicznych oraz Xaar 2001+ GS40C, który oferuje najwyższy stopień pokrycia w efektach specjalnych.

Osiągnięcie elastyczności produkcyjnej przy użyciu tego typu głowic jest możliwe dzięki wysokiej jakości i szybkości druku oraz skutecznemu pokryciu atramentem. To dlatego producenci mogą tworzyć niespotykane, unikalne wzory, obsługując szeroki zakres wymagań odbiorców.  Wysokiej jakości nadruk powstający w rozdzielczości do 720 dpi oraz dostępnych 8 poziomów szarości dają możliwość produkowania płytek podłogowych i ściennych w jeszcze szerszej gamie kolorystycznej. Prędkość linii do 50 m/min przy wskaźniku pokrycia atramentem  do 39 g/m2 (dla Xaar 2001+ GS40C) zapewnia wysoką wydajność produkcyjną i szybszy zwrot z inwestycji. Natomiast wysoki stopień pokrycia atramentem -  do 87 g/m2 przy prędkości linii wynoszącej 25 m/min (dla Xaar 2001+ GS40C) pozwala uzyskać wzory z intensywnymi efektami.

Producenci płytek wybierający rodzinę głowic Xaar 2001+ mogą liczyć na wydłużony czas bezawaryjnej pracy maszyny przy minimalnej interwencji operatora, co również przekłada się na wzrost wydajności produkcyjnej. Technologia recyrkulacji Xaar TF Technology zapewnia stały przepływ atramentu z dużą prędkością bezpośrednio z tyłu dysz; podczas wyrzutu kropli pęcherze powietrza i niepożądane cząstki są usuwane, dzięki czemu wystarczająca jest jedna przerwa techniczna w ciągu zmiany roboczej. Płytka dyszy XaarGuard skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, minimalizując zakłócenia produkcji i pozwalając na realizację długich, nieprzerwanych usterkami serii. Zastosowanie nowej technologii XaarSMART ułatwia regulację drukarki i optymalizuje jej pracę. Urządzenie informuje o temperaturze i stanie głowicy w czasie rzeczywistym, dzięki czemu uzyskiwana jest stała jakość nadruku w całym cyklu produkcyjnym, nawet w warunkach fabrycznych zmian.

Z myślą o producentach, którzy nie potrzebują druku dwukolorowego, Xaar wprowadza na rynek model Xaar 2001 GS12C, który jakością druku ani produktywnością nie odbiega od wskaźników osiąganych w serii Xaar 2001+. Ta seria głowic zapewnia pokrycie w jednym kolorze w rozdzielczości do 720 dpi.

„Cieszymy się mogąc ogłosić wprowadzenie na rynek serii Xaar 2001 oraz Xaar 2001+, które są naszymi najnowszymi osiągnięciami w branży płytek ceramicznych” - mówi Gillian Ewers, dyrektor marketingu  Xaar i dodaje: „Jako lider rynku musimy kontynuować wprowadzanie innowacji. Chcemy inspirować naszych klientów i zapewniać im coraz efektywniejszy serwis. Ważne jest dla nas, aby producenci płytek mogli usprawniać swoje procesy produkcyjne, sprawiać, by były jeszcze bardziej opłacalne i wydajne.”

Opracowano na podstawie informacji Xaar.