Nowa głowica piezoelektryczna Kyocera
21 gru 2020 11:18

Japoński producent wprowadza nową głowicę do druku inkjetowego, szybszą o 25 proc. od dotychczas dostarczanej wersji KJ4.

Firma Kyocera oferuje nową, atramentową głowicę drukującą, zwiększając rozdzielczość piezoelektrycznych głowic drukujących serii KJ4B do 1200 dpi. KJ4B EX 1200 działa z atramentami na bazie wody a jej nowa konstrukcja poprawia spójność i odporność.

Głowica ma szeroki wachlarz zastosowań i jest przeznaczona do różnych aplikacji z naciskiem na grafikę. Jest to druga, po wydanej w kwietniu KJ4B EX 600, głowica drukująca wprowadzona przez Kyocera w tym roku.

Nowy model zawiera systemy recyrkulacyjne i działa z częstotliwością 80 MHz, co oznacza wzrost prędkości o 25 proc. w stosunku do istniejących głowic drukujących KJ4B i KJ4A, które są szeroko stosowane w przypadku grafiki wielkoformatowej i druku etykiet.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Kyocera nowa głowica osiągnie prędkość 100 m/min w rozdzielczości 1200 dpi i przy rozmiarze kropli wynoszącym 1,5 pl (dla porównania, poprzednia wersja miała rozmiar 2,5 pl). Zmiana skutkuje uzyskaniem kropli o wielkości 21 mikronów na podłożu w porównaniu do 25 mikronów przy rozdzielczości druku 1200 dpi, co zwiększa możliwość poprawy jakości obrazu. Głowica jest przeznaczona do chłodzenia wodą w celu utrzymania stabilnej temperatury wewnątrz i zapewnienia spójnej pracy dysz.

Premiera nowej wersji głowicy następuje w momencie gdy Kyocera rozpoczyna wprowadzanie na rynki europejskie własnego urządzenia do cięcia arkuszy TasKalfa Pro 15000. Pierwszy użytkownik z Wielkiej Brytanii, Document Despatch zainstalował swoją maszynę latem, a dalsze dostawy są już w toku. Producent spodziewa się, że rozwijając swoją ofertę wykorzysta potencjał nowej głowicy drukującej poszerzając zakres jej zastosowań.

Na podstawie informacji firmy Kyocera