Nowa drukarka termotransferowa od Mimaki
27 wrz 2018 07:00

Firma Mimaki ogłosiła premierę modelu Mimaki TS55-1800 – nowej, rewolucyjnej, cyfrowej, sublimacyjnej drukarki termotransferowej, która wprowadza wysokiej klasy funkcje na rynek małych i średnich firm. Charakteryzuje się szybkim drukowaniem jednoprzebiegowym o wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem atramentu o dużej gęstości, drukowaniem bez nadzoru z nowym modułem Mini Jumbo Roll oraz systemem kontroli i przywracania sprawności dysz firmy Mimaki zapewniającym ciągłość pracy.

Wraz z wprowadzeniem modelu TS55-1800 firma Mimaki udostępnia zaawansowane funkcje druku cyfrowego na tekstyliach na znacznie szerszym rynku. Profesjonaliści z branży tekstylnej mogą teraz bez trudu skalować swoją działalność dzięki termotransferowej drukarce sublimacyjnej w przystępnej cenie, która spełnia wymagania dynamicznej branży tekstylno-odzieżowej dotyczące wysokiej jakości i krótkich czasów realizacji. Nowy model drukuje jednoprzebiegowo z prędkością 140 m2/h, rozdzielczością 480×600 dpi i wykorzystaniem atramentu o dużej gęstości. Ponadto unikatowy system Mimaki Advanced Pass System (MAPS4) poprawia jakość druku dwuprzebiegowego dzięki wyeliminowaniu prążkowania. TS55-1800 osiąga to wszystko przy niskich kosztach eksploatacji oraz wysokiej produktywności i niezawodności.

„TS55-1800 to przełomowa drukarka cyfrowa do tekstyliów, która mocno namiesza na rynku – uważa Bert Benckhuysen, główny kierownik produktu w Mimaki Europe. - Została zaprojektowana od podstaw z myślą o wysokiej jakości, wiodącej w branży produktywności i najniższych kosztach operacyjnych, które będą nie do pobicia”.

Jednym z głównych elementów modelu TS55-1800 jest opcjonalny nowy moduł Mini Jumbo Roll, który może w sposób ciągły podawać do drukarki 2500 mb papieru termotransferowego. Umożliwia klientom zastąpienie małych rolek do plotera rolkami Mini Jumbo Roll i zaoszczędzenie ponad 20 proc. kosztów nośników. Ponadto rolki Mini Jumbo Roll papieru termotransferowego Mimaki Vision Jet-X, dostarczanego przez firmę Neenah Coldenhove, będą oferowane jako transakcja wiązana z drukarką TS55-1800. Rolki Mini Jumbo Roll o długości 2500 mb to doskonały sposób przejścia na wysokonakładowe drukowanie na tekstyliach bez nadzoru. Oprócz tego drukarka ta jest wyposażona w unikatowy system kontroli i przywracania sprawności dysz firmy Mimaki oraz 10-litrowe zbiorniki na atrament, co zapewnia bezawaryjną, ciągłą pracę przez długi czas, np. przykład podczas drukowania bez nadzoru w nocy.

„Model Mimaki TS55-1800 oferuje najlepsze parametry w najlepszej cenie – uważa Benckhuysen. - Według naszych prognoz profesjonaliści z branży tekstylnej mogą zmniejszyć koszty operacyjne dzięki zastosowaniu tej nowej drukarki i podwoić zysk roczny. To prawdziwa rewolucja. Może bardzo przyspieszyć przejście z technologii analogowej na cyfrową, z którym mamy obecnie do czynienia w branży”.

Nowa drukarka zostanie po raz pierwszy zaprezentowana publicznie podczas trzech nadchodzących wydarzeń: Sign Istanbul (20-23 września), C!Print Madrid (25-27 września), Viscom Italia (18-20 października).

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki